українська російська англійська
Міноборони: Гуманітарні та пошукові місії Національного військово-історичного музею України на передовій
06.03.2015 | 18:10
Прес-служба Міністерства оборони

Протягом тижня група співробітників Національного воєнно-історичного музею України вчергове працювала в зоні проведення антитерористичної операції з метою збору матеріалів для експозиції про війну на Донбасі. Це – матеріали різного характеру. Передусім – «бойове залізо»: покручені й пробиті шматки броні, рештки зброї, гільзи. А також: приватні листи, прапори, що побували у боях, записані на телефон інтерв’ю, фотографії з перебігу бойових дій та дозвілля наших солдатів. Саме такі речі дають нам правдиву інформацію про війну, про долі людей, які потрапили в її кривавий вир.

За період проведення антитерористичної операції Національним воєнно-історичним музеєм вже проведено 7 виставок, кожна з яких була унікальною. Їх відвідували безпосередні учасники подій, приїжджали хлопці з госпіталів, приходили родичі та бойові побратими тих, хто загинув. Кожен з учасників боїв, дивлячись на фотографії й речі, що вже стали музейними експонатами, згадував і розповідав щось своє, те потаємне, що зрозумів і виніс «звідти»: Савур-Могила, Іловайськ, Донецький аеропорт, Дебальцеве... Ці розповіді слухають діти, відвідувачі музею, звичайні перехожі й головне ті, хто втратив своїх близьких, саме тут вони знаходять підтримку і спілкування.

Супутнім завданням групи музею під час крайньої експедиції була доставка гуманітарного вантажу. Долаючи до двох тисяч кілометрів за рейс, група передає десятки посилок командирам та бійцям у різних частинах.

У кожному підрозділі, в який заїжджає група з гуманітарною допомогою, є про що розповісти та є що передати в музей. Каска з осколком, яка врятувала життя солдату, стріляна «муха», на якій розписався весь взвод, труба від «градини», що пробила перекриття бліндажа, коли там завдяки щасливому збігу нікого не було, відео та фото з телефонів, військові квитки, посвідчення та журнали стрільб противника – все це стає експонатами музею.

Особливий інтерес для Національного воєнно-історичного музею України представляє російська техніка як доказ російського втручання. Чого вартує виставка трофейної техніки «Присутність», що нещодавно відкрилася на Михайлівській площі у Києві. Суспільству вкрай необхідно демонструвати трофейну техніку російського виробництва, нову або модернізовану стару, яку завозять на територію України зі сходу і яка вбиває наших людей. Саме ця техніка, дозволить зняти всі питання російської присутності. Її потрібно показувати на площах не тільки Києва, але й Львова, Вінниці, Одеси, Харкова, Чернігова, Маріуполя, Краматорська, Волновахи та Артемівська, закордоном. І не зробивши цього зараз, ми будемо терпіти чергову поразку в інформаційній війні.

 

версія для друку