українська російська англійська
ДСНС: Щодо ситуації з переміщення людей з небезпечних районів
10.03.2015 | 11:12
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

На сьогоднішній день, масового переміщення громадян зі східних регіонів України  не спостерігається.  Натомість щодня до транзитних пунктів ДСНС у містах Слов’янськ, Костянтинівка, а також до регіональних штабів,  звертаються за допомогою  люди, які самостійно залишають небезпечні території. В пунктах переміщення людям надається медична, інформаційна та психологічна допомога – там працюють  психологи Держслужби з надзвичайних ситуацій. Людям пропонуються варіанти переміщення до інших областей  України, пропонується тимчасове житло, вивчаються та вирішуються проблемні питання у тому числі із соціальним забезпеченням.

Протягом останніх днів, до транзитних пунктів зустрічі громадян, які були розгорнуті Державною службою з надзвичайних ситуацій на залізничних вокзалах міст Слов’янськ та Костянтинівка, звернулось та зареєструвалось 52 людини, з них 6 дітей та 4 людини з обмеженими можливостями. Переважно це місцеві мешканці Дебальцево,  Алчевська, Світлодарська, Горлівки, Макіївки та Чернухіно. Людям було організовано безкоштовний проїзд до вибраного місця призначення в інші регіони країни.

Всього з початку функціонування транзитних пунктів зустрічі громадян у містах Слов’янськ та Костянтинівка, там була надана допомога  4,5 тисячі людей, з них 768 дітей і 108 людей з обмеженими можливостями.  Всі вони отримали допомогу,  тимчасове житло в інших регіонах  України та  соціальні гарантії. 

Разом з тим, місцева влада та рятувальники продовжують надавати допомогу і тим людям, що залишились на територіях Луганської та  Донецької областей.

Так, днями аварійно-відновлювальна група Мобільного рятувального центру Сергія Лавриненка, що наразі працює у Луганській області, спільно з представниками товариства Червоного Хреста України, відвідали місто Попасна. Рятувальники доставили місцевим мешканцям більше 4 тонн гуманітарної допомоги, а саме засоби особистої гігієни, ковдри, інвалідні крісла, а також продукти харчування.

Після тривалих обстрілів місто зазнало чималих руйнувань. За інформацією місцевих органів влади та представників Червоного Хреста, наразі  більше тисячі мешканців населеного пункту мешкає у 43-х захисних спорудах, 527 сімей залишились без даху над головою. Тільки в підвалі будинку культури вже тривалий час перебувають 35 людей, серед яких малі діти. Рятувальники та представники Червоного Хреста оглянули, в яких умовах проживають люди у захисних спорудах. Всі вони потребують негайної допомоги, у тому числі і психологічної. Саме тому, з місцевою владою було обговорене питання щодо  залучення  психологів Державної служби з надзвичайних ситуацій для роботи з людьми.   Це питання взято на жорсткий контроль і мешканці міста не будуть залишені сам на сам зі своїми проблемами.

 

 

версія для друку