українська російська англійська
Мінагрополітики запроваджує європейський досвід підтримки дрібних аграріїв, - Володимир Лапа
10.03.2015 | 11:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністерство аграрної політики та продовольства працює над адаптацією українського законодавства до європейського та запровадженням західного досвіду підтримки дрібних фермерських господарств. Про це в ефірі радіо Ера ФМ повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства  Володимир Лапа.

Він заявив, що  прийнятий в першому читанні законопроект №1599 передбачає створення сімейних фермерських господарств. Практика розвитку саме такого сегменту довела ефективність у Польщі та інших країнах Східної Європи. «Логіка полягає у тому, аби за допомогою багаторічних програм підтримки перетворити дрібне виробництво у прибуткові сімейні ферми європейського рівня», — сказав заступник Міністра.

Володимир Лапа підкреслив, що Мінагрополітики уже опрацьовує низку законодавчих ініціатив для успішної реалізації цього проекту.

«На першому етапі необхідно прийняти закон про локальні ринки. Він дозволить дрібним виробникам мати доступ на ринки за спрощеними  контролем і процедурами. Необхідно за європейською практикою створювати заклади торгівлі при сімейних фермах. Тоді виробники будуть отримувати не 10%, а 100% від кінцевої ціни», — додав Володимир Лапа.

Він повідомив, що наразі Мінагрополітики працює над новою редакцією закону про держпідтримку аграріїв, у якому зазначені принципи будуть передбачені.

версія для друку