українська російська англійська
ДСНС щодо відновлення життєдіяльності зруйнованих населених пунктів Сходу України
10.03.2015 | 11:24
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

У східних регіонах України продовжуються роботи з відновлення життєзабезпечення в містах та селищах, що найбільше постраждали від дій терористів. Всі заходи здійснюються у тісній взаємодії місцевої влади, рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій,  всіх аварійно-ремонтних та комунальних служб.

У Луганській області  ремонтними бригадами  протягом останніх днів проводилися відновлювальні роботи на розподільчих електромережах в селищі міського типу  Станиця-Луганська та селищі  Валуйське.

За повідомленням  Луганської обласної державної адміністрації, після довгої перерви у селищі Новотошківка Попаснянського району області наразі відновили електропостачання. У селищі через тривалі інтенсивні обстріли залишилася пошкодженою інфраструктура, зруйновані  будинки, розбитий водопровід, повалені електричні опори. Завдяки організованій роботі аварійних бригад декілька тижнів тому в населеному пункті частково було відновлено водопостачання. Майже два місяці селище було відключене від електропостачання. Проблема з відновленням полягала в тому, що підходи до пошкоджених ліній електропередачі були заміновані, і знадобився певний час, щоб піротехнічні підрозділи розчистили територію для аварійних бригад енергетиків. Завдяки злагодженій взаємодії ремонтних бригад та  піротехніків на центральних вулицях Новотошківки вже з’явилося світло, зараз ремонтники відновлюють електрику в окремих будинках.

Також, за інформацією Луганської ОДА, на контрольованій Урядом території Луганщини залишився один населений пункт, у якому поки немає електроенергіїце селище Троїцьке Попаснянського району. Воно розташоване поблизу Дебальцевого і зазнало інтенсивних обстрілів та руйнувань. Відновлення систем життєзабезпечення тут триває.

Ведуться роботи щодо відновлення частково відключеного газопостачання в місті Попасна та селищі міського типу Станиця-Луганська. Повністю без газопостачання  залишаються   селища  Трьохізбенка, Кряківка, Сокольники.

Продовжуються ремонтні роботи щодо відновлення водопостачання в Попаснянському та Новоайдарівському районах.

Аварійно-відновлювальні роботи не припиняються і в Донецькій області.

Наразі внаслідок обстрілів з боку терористів повністю залишаються знеструмленими 10 населених пунктів Ясинуватського району (селища Водяне, Піски, Тоненьке, Сєверне, Спартак, Веселе, Новоселівка Друга, Бердичі, Семенівка та селище Опитне).

Бригадами енергетиків проводяться ремонтні роботи на другій повітряній лінії електропередачі з міста Ясинувата, якою здійснюється електропостачання Авдіївського коксохімічного заводу. Перед цим на дільниці були завершені роботи з відновлення однієї з ліній електропередач, яка наразі вже включена в роботу. 

У місті Авдіївка бригадами служб газо-, енергопостачання міста та житлово-комунальною службою ведуться ремонтно-відновлювальні роботи. У місті частково відновлене електропостачання.

У містах Красногорівка та Артемівськ під час вихідних  бригадами служб енергопостачання були проведені ремонтно-відновлювальні роботи.

Тиждень тому, після проведення відновлювальних заходів, була включена повітряна лінія електропередачі та подане живлення до підстанції, що дозволило частково поновити електропостачання міста Дебальцеве.

Роботи в цьому напрямку тривають. І наразі проводяться ремонтні роботи щодо подачі живлення на ділянки решти повітряних ліній електропередачі для відновлення електропостачання міста. Проте для забезпечення сталого електропостачання споживачів міста ремонтні роботи й надалі продовжуватимуться за умов надання «зеленого коридору».

Аварійно-відновлювальні бригади енергетиків та комунальних служб  Донецької та Луганської областей працюють у тісній взаємодії з піротехнічними підрозділами, які  щоденно проводять обстеження територій як житлових масивів у східних регіонах, так і  місць пошкодження систем життєзабезпечення міст та селищ.

Так, лише за три дні піротехніками Державної служби з надзвичайних ситуацій було обстежено близько 3 гектарів території Донецької та Луганської областей.  Знешкоджено 36 боєприпасів, з них 1 артилерійський снаряд, 2 мінометні міни, 20 бойових гранат і мін та 13 інших вибухонебезпечних предметів.

Загалом з початку року піротехнічними підрозділами рятувальників було обстежено майже 90 гектарів Донецької та Луганської областей. Вилучено та знешкоджено більше 1,6 тисячі одиниць боєприпасів.

 

версія для друку