українська російська англійська
На службі сил АТО - "Нескорений"
10.03.2015 | 12:35
Прес-служба Міністерства оборони

Комплекс безпілотників, який сконструювали рівненські волонтери, успішно працює в АТО. Як розповів координатор волонтерського об’єднанняДопомога арміїРівнеЮрій Дюг, група конструкторів з Рівного кілька місяців працювала над створенням комплексного центру безпілотної розвідки.

Зрештою, перший такий комплекс “Нескоренийвже другий тиждень успішно працює у зоні АТО. Волонтери не тільки розробили унікальне технічне рішення, але й налагодили навчання операторів БПЛА.

Роботу над винаходом група місцевих конструкторів та волонтерів розпочала в кінці літа 2014 року. Весь свій вільний час вони присвятили розробці, а головним спонсором робіт стала громада міста та області. Адже виготовити комплекс БПЛА “Нескорений” вдалось тільки завдяки пожертвам сотень українців. Після місяців конструкторської роботи та кропіткого навчання військовослужбовців-операторів, комплекс розпочав успішне виконання завдань у зоні АТО. Завдяки літакам розвідники виявляють техніку та ворожу силу противника, патрулюють нейтральну зону між лініями зіткнення.

Варто зазначити, що комплекс БПЛА “Нескоренийвключає в себе два літаки з розмахом крил майже 2 метри, унікальне передавальне обладнання та наземну станцію, яка працює на базі позашляховика. Літаки можуть здійснювати розвідку на висоті до 2 кілометрів над рівнем моря, залітати углиб території до 10 кілометрів. “Нескоренийможе впродовж кількох хвилин здійснити запуск безпілотників у будь-якій визначеній точці та передавати зображення і точні дані в режимі он-лайн на великий монітор. Унікальна швидка обробка інформації дозволяє артилеристам і розвідникам виконувати завдання в режимі реального часу.

Собівартість виготовлення БПЛА “Нескорений” в десятки разів менша, ніж у закордонних аналогів. Отож, нині розробники приступили до роботи над другим подібним комплексом.

 

версія для друку