українська російська англійська
НКЦПФР внесла зміни до Ліцензійних умов провадження депозитарної та клірингової діяльності
10.03.2015 | 15:40
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на своєму плановому засіданні, що відбулось 3  березня 2015 року, схвалила проект рішення «Про внесення Змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності та клірингової діяльності».

«Дані зміни до Ліцензійних умов були розроблені Комісією у зв’язку із змінами законодавства, що відбулися протягом останнього часу, та з метою запровадження ефективних норм, що регулюють умови провадження депозитарної та клірингової діяльності на ринку цінних паперів. Маю надію, що даними змінами ми максимально удосконалимо та покращимо існуючі вимоги, вже з урахуванням нинішніх ринкових реалій», – розповіла Ірина Курочкіна, директор департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР.

Зауважимо, що даним документом впроваджено поняття «форс-мажорні обставини», введені вимоги до осіб, які займають посади головних бухгалтерів, або на яких покладено ведення бухгалтерського обліку, а саме їх відповідність вимогам до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів. Крім того, вказаними змінами відкориговані вимоги до осіб, які провадять клірингову діяльність, зокрема, вимоги до спеціалістів, площі приміщення та програмно-технічного комплексу, їх відповідність кваліфікаційним умовам, встановленим при видачі ліцензії.

Наразі рішення оприлюднено на офіційному веб-сайті Комісії і всі бажаючі можуть з ним ознайомитися.

 

версія для друку