українська російська англійська
В Одесі урядові експерти обговорили особливості бюджетної та податкової децентралізації
11.03.2015 | 16:07
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Одесі, в рамках реалізації інформаційно-комунікаційної кампанії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, пройшов другий з п’яти запланованих регіональних круглих столів з бюджетної та податкової децентралізації. Захід організовано Мінрегіоном спільно з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою, Міністерством освіти і науки та Міністерством охорони здоров’я за участю керівництва обласних, районних, міських, сільських, селищних рад, управлінь фінансів, територіальних органів ДФС за сприяння міжнародних проектів та програм.

На думку профільних урядових експертів, розширення повноважень та бюджетна самостійність, яку отримали місцеві органи влади з новим бюджетним законодавством, вимагає від місцевого самоврядування активної позиції щодо розширення джерел наповнення своїх бюджетів.

При цьому експерти зазначили, що громади вже зрозуміли усі ризики власної бездіяльності, і, як наслідок, сьогодні до міністерств надходить безліч технічних, організаційних, методичних запитань від представників місцевих органів влади, які прагнуть розібратися в особливостях роботи в нових умовах. Вони отримують необхідну інформацію, роз’яснення і, водночас, допомагають центральним органам виконавчої влади скласти реальну картину потреб на місцях, зробити об’єктивні висновки і за результатами першого півріччя внести відповідні коригування у процесі децентралізації бюджетних відносин.

Експерти ще раз нагадали, що завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети в цьому році отримають додатковий ресурс у сумі більше 22 млрд. грн., а загалом протягом року до місцевих бюджетів надійде більше 40 млрд. грн.

Як повідомлялося, урядові експерти розпочали роз’яснювальну роботу в регіонах щодо бюджетної та податкової децентралізації.

Наступні регіональні кругли столи відбудуться 19 березня у Львові, 20 березня в Івано-Франківську та 25 березня у Харкові.

 

Серія регіональних круглих столів з бюджетної децентралізації проводиться за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Уряду Великобританії.

 

 

версія для друку