українська російська англійська
За злочини проти українців, кримських татар та інших національностей окупанти будуть відповідати перед міжнародною спільнотою, - В'ячеслав Кириленко
11.03.2015 | 17:55
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Усі злочини проти українців, кримських татар та інших національних спільнот, скоєні російсько-терористичними військами на тимчасово окупованих територіях Криму та окремих районів Донбасу, будуть належно оцінені та покарані міжнародною спільнотою. Про це заявив Віце-прем’єр-міністрМіністр культури України В’ячеслав Кириленко на парламентських слухання на тему «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні».

«Ми занепокоєні масовими порушенням прав кримських татар в окупованому Криму. Всі ці факти документуються та акумулюються для передачі і розгляду в міжнародних інстанціях. Усі скоєні окупантами злочини проти прав людини неодмінно будуть оцінені та покарані міжнародною спільнотою, яка не визнає окупації Криму», - сказав В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр зазначив, що українська влада намагається надавати кримським татарам, українцям та іншим національностям, які зазнають утисків у Криму, максимальну допомогу, зокрема фінансову. «Українська громада в Криму також зазнає системних переслідувань», - наголосив Віце-прем’єр.

За його словами, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей також мають місце масові переслідування за національною ознакою українців та інших національностей, незгодних з політикою тамтешньої терористичної влади.

В’ячеслав Кириленко також підкреслив, що російська громада в Україні не зазнає жодних переслідувань. «Елементом агресивної російської пропаганди є міф про нібито переслідування російської меншини на території України. Насправді ж мільйони росіян, які проживають в Україні, не зазнають жодних утисків, що підтверджується усіма міжнародними спостерігачами. Російська спільнота є невід’ємною частиною розмаїтого українського народу», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Він додав, що представники національних меншин беруть активну участь у роботі громадських рад при центральних виконавчих органах влади та запропонував обговорити можливість створення окремої Ради представників громадських організацій національних спільнот.

версія для друку