українська російська англійська
Закон про заборону російських мілітарних серіалів має набути чинності, - В'ячеслав Кириленко
12.03.2015 | 09:33
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України, який передбачає заборону російських мілітарних серіалів, має пройти конституційну процедуру підписання. Про це Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко заявив в ефірі радіо «Ера».

 «Закон не підписаний, оскільки депутати вбачають тут регламентну колізію. Я думаю, що працюють лобістські сили певного характеру, які б не хотіли заборони навіть російських міліарних серіалів, яка підтримується суспільством і телевізійниками», – пояснив Віце-прем’єр.

За його словами, претензії ряду депутатів щодо регламентних порушень не необґрунтовані, а регламентний комітет парламенту підтвердив, що законопроект у редакції профільного комітету має бути підписаний Головою Верховної Ради і направлений на підпис Президентові України.

 «Зараз має бути поставлена на голосування пропозиція про відхилення законопроекту, але я сподіваюся, що вона не набере голосів. І наступного пленарного тижня закон, напевно, буде підписаний»,  вважає В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр пояснив, що для розвитку національного кінематографу необхідні механізми, які забезпечать фінансування навіть за умов скорочення бюджетних видатків.

За оцінкою В’ячеслава Кириленка, для масового кіновиробництва в Україні необхідно мати приблизно 500 млн. гривень щороку, окрім бюджетних коштів. Таким механізмом може стати спеціальний збір на розвиток національного кіно, запровадження якого має підтримку всередині Уряду. Збір сплачуватиметься з кінодистриб’юторів, провайдерів кабельних мереж та рекламних надходжень телеканалів. Як зазначив В’ячеслав Кириленко, запровадження такого збору дозволить акумулювати щонайменше 250-260  млн. гривень.

«Це має бути рішенням більшості. Наступного тижня я скликаю на нараду усіх учасників цього процесу»,  повідомив Віце-прем’єр. На його думку, телеканали можуть і повинні вкладати частину свої коштів у телепроекти, а компенсувати ці ризики може держава, або додатковими пільговими режимами, або коштами від фонду, який буде сформовано за законом про спеціальний збір.

«Деякі телеканали вже розпочали зйомки власного серіального продукту, не чекаючи підписання закону про заборону російськихмілітарних серіалів. Отже, вони впевнені, що це принесе прибутки»,  наголосив В’ячеслав Кириленко.

 

версія для друку