українська російська англійська
Наталія Яресько: Сьогодні серед основних завдань Мінфіну - зменшення тиску на державні фінанси з боку державного боргу
12.03.2015 | 13:13
Прес-служба Міністерства фінансів

12 березня 2015 року під час публічного звіту Уряду про 100 днів діяльності Міністр фінансів Наталія Яресько розповіла, з якими викликами вдалося впоратися Міністерству за цей період та окреслила основні завдання на перспективу.

«Найголовніший виклик – стабілізувати фінансово-банківську систему країни, для чого потрібно було забезпечити прийняття державного бюджету, що дозволить профінансувати всі ключові потреби України та залучити фінансову допомогу від міжнародних партнерів. Із цими завданнями ми впоралися», - зауважила Наталія Яресько.

Вона розповіла, що  зусиллями Уряду було прийнято Державний бюджет на 2015 рік та уточнюючі зміни до нього, що у свою чергу, дозволило профінансувати видатки на підвищення обороноздатності нашої країни до 5,3% ВВП. Також це дало змогу підвищити захист для найбільш вразливих верств  населення.

«Через надання прямих субсидій на компенсацію наслідків підвищення тарифів на газ та тепло, які зараз складатимуть 24,4 млрд. гривень. Якщо в 2014 році пряму допомогу від держави через цей механізм отримувало близько 1 млн. українських родин, зараз її будуть отримувати до 4 млн. родин», - пояснила Наталія Яресько.

 Окрім того, Міністерство фінансів змогло вчасно реагувати на потреби своїх громадян, що були змушені виїхати з територій, на яких проводиться антитерористична операція, та на потреби місцевих громад.

Так, зокрема, 3,4 млрд. гривень закладено в бюджеті для прямої фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам. Також лише на відновлення інфраструктури Луганської та Донецької області з державного бюджету передбачено субвенцію в розмірі 300 млн. гривень.

За словами Міністра фінансів, прийнятий бюджет дозволив здійснити перші кроки для зменшення ключових проблем української економіки – непосильних для країни дефіцитів Нафтогазу та Пенсійного фонду.

«Нарешті – і це чи не найголовніше – прийняття держбюджету та змін до нього відкрило нам шлях до кредитної угоди з МВФ обсягом $17,5 млрд. та до підтримки інших міжнародних партнерів на суму понад $7,5 млрд.», - наголосила Наталія Яресько. 

Розповідаючи про основні завдання, які сьогодні стоять на порядку денному, очільниця Мінфіну зауважила, що це, передусім, зменшення тиску на державні фінанси з боку державного боргу. Вона також підкреслила, що вже завтра розпочнуться консультації щодо реструктуризації держборгу із кредиторами.

Серед планів також за допомогою податкової та митної реформи, та реформи адміністрування податків продовжити виведення економіки з тіні, створювати більш справедливе податкове навантаження в країні, та створити сприятливий інвестиційний клімат для реальної економіки.

Звертаючись до громадян України, Наталія Яресько сказала, що те, що зроблено за перші 100 днів – це важливий крок для стабілізації публічних фінансів. Але це лише перший крок. «Наше завдання на наступні 100 днів – посилити реформи, які закладуть базу для зростання. Ми маємо волю і силу це зробити. І віримо, що спільними зусиллями нам це вдасться».

 

версія для друку