українська російська англійська
Міністр оборони прозвітував про діяльність за 100 днів
12.03.2015 | 13:40
Прес-служба Міністерства оборони

12 березня Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак взяв участь у публічному звіті Уряду з нагоди 100 днів діяльності.

У своєму виступі Степан Полторак наголосив, що наразі завершується реформування Міністерства оборони та Генерального штабу, як органів військового управління: вже усунуто дублювання функцій між Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних Сил України, удосконалена взаємодія між структурними підрозділами, спрощена процедура прийняття управлінських рішень, ліквідовані нормативно-правові акти, які перевантажували та гальмували систему управління оборонного відомства та оптимізували організаційно-штатну структуру Міноборони та Генерального штабу. Як підсумок, реформовано 12 департаментів (управлінь), скорочено 4 департаменти, які перевантажували та дублювали функції, створено кадровий резерв чисельністю 1432 військовослужбовців-учасників АТО для заміщення посад керівного складу в структурах Міністерства оборони та Збройних Сил України, запроваджено системні перевірки на поліграфі всіх керівників структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу, створено Раду волонтерів, члени якої беруть участь у формуванні й підготовці кадрового резерву та підрозділів і безпосередньо у складі штатних підрозділів залучені до заходів матеріально-технічного, продовольчого та інших видів забезпечення військ.

Чисельність Збройних Сил України збільшена до 250 тисяч осіб.

Вже уточнені військово-адміністративний та оперативно-стратегічний поділ України відповідно до сучасних загроз, значно збільшена чисельність угрупування військ на Сході України, запроваджено екстериторіальний, змішаний принцип комплектування особовим складом, створено 4 оперативних Командування та Сили Спеціальних Операцій, нарощено угруповання військ шляхом розгортання додатково 10 бригад та 1 полку, впроваджено нові стандарти підготовки військ і органів управління на всіх рівнях військового управління з урахуванням досвіду АТО.

З метою всебічного забезпечення Збройних Сил України за дорученням Президента України розроблені реформи: “Забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил та управління військовим нерухомим майном” (інвентаризація всіх земель оборони); “Реформи системи продовольчого забезпечення та харчування військовослужбовців Збройних Сил”; “Реформи нових норм та стандартів речового забезпечення та закупівель”; Спільно з народними депутатами України запроваджується “Реформа військової медицини“.

У найближчі дні зміст реформ буде оприлюднено для публічного обговорення.

З метою забезпечення прозорості та попередження корупції при проведені процедур закупівель спрощено процедуру та запроваджено електронну систему державних закупівель.

Для врегулювання питань обороноздатності держави, відновлення боєготовності, забезпечення військ та соціального захисту учасників антитерористичної операції спільно з Верховною Радою та Урядом України розроблено і забезпечено прийняття 20 нормативно-правових актів; оптимізовано роботу військових комісаріатів, - їх керівники призначаються тільки після отримання досвіду участі в АТО. Проведено четверту чергу мобілізації з урахуванням недоліків попередніх черг (забезпечення формою одягу, підготовка, бойове залагодження, готовність до виконання бойових завдань).

Спільно з “Укроборонпромом” удосконалено систему відновлення, модернізації та ремонту ОВТ та його постачання у війська, що дало можливість за останній час закупити, відремонтувати та поставити 2656 одиниць техніки та озброєння. Фінансовий ресурс оборонного бюджету на 2015 рік у сумі 44,6 мільярда гривень, своєчасне прийняття Кабінетом Міністрів Державного оборонного замовлення дозволило спланувати закупівлю та ремонт і модернізацію 12459 одиниць озброєння у 2015 році.

Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак найголовнішими планами на майбутнє вважає завершення роботи щодо переходу на нові стандарти бойової готовності та підготовки військ, покращення матеріально-технічного забезпечення та оснащення Збройних Сил України.

«Ми чітко знаємо, що необхідно зробити, як це зробити. І ми зробимо все, що в наших силах, щоб підготувати Збройні Сили для захисту територіальної цілісності України. Головна мета – надійний захист України. Збройні Сили до захисту України готові!» – наголосив Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак.

 

версія для друку