українська російська англійська
Укрзалізниця пропонує обговорити проект Статуту публічного акціонерного товариства "Українська залізниця"
12.03.2015 | 13:53
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту України

Укрзалізниця оприлюднила на своєму офіційному сайті для обговорення проект Статуту публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». Текст статуту доступний за посиланням: http://www.uz.gov.ua/about/documents/bills/. Пропозиції щодо редакції документа приймаються на електронну адресу: gto@uz.gov.ua.

У редакції документа враховані світові практики щодо корпоратизації державних підприємств та стандарти корпоративного управління, розроблені організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD). Окремі положення проекту статуту потребують внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою наближення їх до законодавства Європейського Союзу. Крім того, деякі пропозиції є інноваційними та містять елементи новизни, які відсутні у чинному законодавстві України.

Погодження у встановленому порядку із заінтересованими органами проекту акта Кабінету Міністрів України щодо затвердження Статуту буде можливим після визначення, за результатами оцінки, розміру статутного капіталу. Нагадаємо, наразі триває перший етап оцінки майна Укрзалізниці для формування статутного капіталу акціонерного товариства.

У Статуті зазначається, що 100 відсотків акцій публічного акціонерного товариства закріплюються в державній власності. Товариство утворюється на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України, а також підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовано шляхом злиття, згідно з додатком 1 до Постанови КМУ №200 «Про утворення публічного акціонерного товариства “Українська залізниця”.

Товариство є юридичною особою з дня державної реєстрації. Засновником Товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України. Єдиним акціонером публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» є держава в особі Кабінету Міністрів України.

ПАТ – правонаступник усіх прав і обов’язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту.

Управління корпоративними правами держави стосовно Товариства здійснює Кабінет Міністрів України. Управління корпоративними правами держави, переданими до статутного капіталу Товариства, здійснює Товариство. Функції з управління майном, що є державною власністю та закріплюється за Товариством на праві господарського відання, здійснюється Міністерством інфраструктури України.

Органами Товариства є: загальні збори акціонерів як вищий орган (функції загальних зборів акціонерів виконує Кабінет Міністрів України), наглядова рада, правління та ревізійна комісія Товариства.

Товариство випускає акції на розмір його статутного капіталу і проводить реєстрацію їх випуску в установленому законодавством порядку.

 

Довідково

Повне найменування акціонерного товариства українською мовою – публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», скорочене – АТ «Укрзалізниця»; російською мовою – публичное акционерное общество «Украинская железная дорога», скорочене – АО «Укрзализныця»; англійською мовою – Public Joint Stock Company «Ukrainian Railway», скорочене – JSC «Ukrzaliznytsia».

 

 

 

 

 

 

версія для друку