українська російська англійська
Павло Петренко відзвітував за 100 днів роботи Мін`юсту
12.03.2015 | 15:24
Прес-служба Міністерства юстиції

Одне із основних завдань, яке нині стоїть перед Міністерством юстиції, - покращення позицій України в світовому рейтингу Doing business. Про це сьогодні в ході звіту Кабінету Міністрів, присвяченого 100 дням роботи Уряду, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Зокрема, за напрямками, які стосуються Мін′юсту, за підсумками цього року Україна за легкістю реєстрації бізнесу має піднятися з 76 до 13 місця. За напрямком реєстрації власності перейти з 59 на 47 позицію. У сфері забезпечення виконання контрактів піднятися із 43 до 31 місця. А у сфері розв’язання неплатоспроможності зробити потужний ривок і перескочити з 142 на 75 позицію.

«Весь пакет необхідних законів був прийнятий. Наразі є всі підстави, щоб протягом наступних місяців ми запровадили спрощені сервіси, які відчує кожен український громадянин під час реєстрації компанії, під час отримання довідки, витягу, виписки. Державний службовець має перетворитися з особи, яка вимагає від українця хабар, в людину, яка надає сервіс і є консультантом та помічником», - наголосив Павло Петренко.

При цьому Міністр зазначив, що основним викликом, перед яким постало Міністерство юстиції, стали корупція і старий державний апарат, який не хоче змін.

«Ми розробили низку законодавчих актів із боротьби з корупцією. Парламент прийняв ці закони, тож нині проходить процес їх імплементації. Передусім йдеться про створення Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з протидії корупції. Також мова йде про відкриття інформації з усіх майнових реєстрів щодо прав власності. З 1 січня ця інформація є публічною і загальнодоступною для громадян», - поінформував Павло Петренко.

Він також повідомив, що Уряд продовжує реалізацію Закону про очищення влади. Станом на сьогодні вже звільнено понад 400 чиновників найвищого рангу, майнову перевірку та перевірку стилю життя проходять близько 24 тис. чиновників.

Міністр також поінформував присутніх про проведення аудиту функцій Міністерства юстиції. Він зауважив, що Мін′юст є одним із найбільш соціальних міністерств, яке щорічно має близько 27 млн. контактів з громадянами. При цьому, основними ворогами нормальних відносин між чиновниками і українцями є бюрократія, демотивація і тотальна побутова корупція, пов’язана з фактичною відсутністю мотивації у чиновників надавати нормальні сервіси.

«Ми поставили амбітну ціль – провести протягом наступних місяців повне перезавантаження системи юстиції. Вже скорочено близько 20% держслужбовців на місцях. Триває скорочення і передача функцій надання сервісів громадянам місцевим органам влади. Так само ми переводимо більшість функцій в електронні сервіси», - зазначив очільник Мін′юсту.

Він також звернув увагу, що Міністерство юстиції вперше в своїй історії постало перед викликами, яка стосуються захисту інтересів України на міжнародній арені. Міністр нагадав, що впродовж 100 днів роботи, а також минулого року  Мін′юст супроводжує низку міжнародних справ проти Росії.

«На сьогодні є три справи в Європейському суді з прав людини. Ці справи є безпрецедентними за своєю доказовою базою, за тими порушеннями прав людини і масовими злочинами проти людяності, які були допущені з боку російського керівництва та російських військових під час анексії Криму і в ході подій, які мають місце на сході країни», - наголосив Павло Петренко.

За його словами, Мін′юстом спільно з правоохоронними органами та військовими зафіксовано і направлено до європейських інституцій величезну кількість фактів порушення прав людини. Ці факти лягли в основу тих позовів, які зараз розглядаються, а також стануть доказовою базою нових справ у міжнародних кримінальних судах щодо злочинів, які були вчинені російською стороною.

версія для друку