українська російська англійська
Гія Гецадзе: Гарантія успіху - реформа системи правосуддя
12.03.2015 | 19:10
Прес-служба Міністерства юстиції

«Червоною лінією, яка проходить крізь усі перетворення, є системні проблеми у судоустрої та судочинстві. Йдеться про необхідність гарантування незалежності судової влади, прозорості процесу відбору суддів, забезпечення адекватних гарантій права на справедливий суд і доступ до правосуддя. Тож, гарантією успіху є реформа системи правосуддя загалом», – наголосив заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе під час засідання круглого столу «Стратегічне планування, бюджет та інформаційні системи сектору юстиції», який проходить у Мін’юсті.

За словами Гії Гецадзе, реформа правосуддя включає в себе не лише судову владу, а й правоохоронні органи, процедури примусового виконання судових рішень, адвокатури та безоплатної правової допомоги.

Він вважає, що вкрай важливим, окрім процесу ухвалення законів, є процес їх виконання. «Отже, досвід, який напрацювали європейські країни, є для нас вкрай корисним», - підкреслив заступник Міністра.

Під час круглого столу, організованого спільно Міністерством юстиції, Міністерством фінансів та Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», йшлося про подальші реформи у сфері юстиції та підтримку їх в рамках Проекту ЄС.

«Проект ЄС працює за напрямами реформування судової системи, органів прокуратури, адвокатури, пенітенціарної системи, виконавчої служби. Всі ці інститути є елементами єдиного механізму правосуддя, або, як ми називаємо – галузі сектору юстиції, спільна мета діяльності яких спрямована на забезпечення та захист прав громадян. Саме тому, на наше глибоке переконання, якісні зміні у цій сфері можливі, по-перше, лише тоді, якщо у процесі реформування будуть задіяні усі основні інститути системи юстиції. По-друге, якщо відповідні заходи реформування будуть відбуватися в усіх зазначених інститутах одночасно і будуть скоординовані між собою», - відзначив Віргіліюс Валанчюс, керівник групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Загалом проект надає допомогу в розробці загальної стратегії у сфері юстиції і розрахований на 3 роки. Реципієнтами допомоги проекту є більшість органів у сфері юстиції, а метою – розробка та запровадження загальної концепції реформ сектору юстиції шляхом координації роботи органів у цій сфері.

Тож, розробити стратегічне планування, визначити бюджет та інформаційні системи сектору юстиції і покликаний круглий стіл, який проходить за участі представників Верховного Суду України, Державної судової адміністрації України, Конституційного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України, Генеральної прокуратури України, Координаційного центру з надання правової допомоги, експертів ЄС, офісу Ради Європи в Україні та інших.

 

версія для друку