українська російська англійська
Держприкордонслужба та СБУ поінформували про результати спільної роботи в сфері боротьби з організованою злочинністю на державному кордоні
13.03.2015 | 12:13
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко та Перший заступник Голови Служби безпеки України Юрій Артюхов під час спільного брифінгу в Будинку Уряду поінформували про основні результати співпраці відомств у сфері боротьби з організованою злочинністю на державному кордоні.

Голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко наголосив, що спільна діяльність служб у сфері протидії транскордонній злочинності, зважаючи на вимоги часу та керівництва держави, набула нового відчутного імпульсу. Зокрема, серед окремих напрямків співпраці визначалося здійснення спільного кримінального аналізу та оцінки ризиків, створення об’єднаних оперативних груп, а також планування і проведення цільових міжрегіональних операцій.

«Ми спільно впроваджуємо сучасні форми та методи виявлення осіб, причетних до екстремізму, пошуку засобів терору та диверсій, вдосконалюємо способи протидії незаконній міграції, торгівлі людьми та економічній злочинності», - сказав Віктор Назаренко.

Також він наголосив на протидії незаконній міграції. Так, із жовтня минулого року спільними зусиллями відомств було викрито 23 канали, встановлено 65 осіб причетних до їх діяльності, та розпочато 13 кримінальних проваджень за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. За словами Віктора Назаренка, скоординовані заходи проводяться в ряді регіонів України як на каналах в’їзду і концентрації мігрантів, так і на напрямках вибуття з України. Сьогодні вже ліквідовано 7 каналів та затримано 13 організаторів. Загалом за цей період затримано1080 нелегальних мігрантів, ще 5240 потенційних мігрантів не пропущено в Україну.

Іншим важливим завданням Служб є протидія міжнародній торгівлі людьми. За даними Держприкордонслужби, з початку року затримано п’ять організаторів цього виду злочинної діяльності. Зокрема, в Житомирській області двом громадянам України висунуто підозру в переправленні співвітчизників до Туреччини з метою трансплантації органів, а на Київщині зловмисники вербували українських жінок для подальшої експлуатації у сфері секс-індустрії в країнах Близького Сходу. Крім того, в Херсонській області упереджено примусове вивезення українських дітей та інвалідів для залучення до жебрацтва на території Росії та в тимчасово окупованому Криму. За всіма фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 149 ККУ «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини».

Також Віктор Назаренко наголосив, що, на виконання визначених Президентом України завдань, з жовтня 2014 року було кардинально посилено протидію незаконному переміщенню через кордон товарів і вантажів. За цей час, без урахування смуги безпеки в зоні проведення АТО, припинено незаконне переміщення товарів на загальну суму понад 80 мільйонів гривень. В основному це сигарети (південна і західна ділянки), спирт та алкогольні вироби (кордон з Молдовою), продукти харчування та промислові товари (східна ділянка, особливо в межах Сумської області).

Основним контрабандним товаром були і залишаються тютюнові вироби. Лише з жовтня припинено незаконне переміщення майже 1,5 мільйонів пачок сигарет. Крім того, попереджено 16 спроб вивезення бурштину загальною вагою майже 300 кг. Припинено ряд злочинних схем у морських та річкових портах. Зокрема, на Дунаї попереджено декілька спроб незаконного переміщення нафтопродуктів.

Результативною є взаємодія відомств і на Кримському напрямку. У лютому викрито канал незаконного переміщення до Криму продуктів харчування. У двох випадках затримано 14 автомобілів, що перевозили понад 270 тонн продуктів за підробленими документами та з ухиленням від сплати податків. Розпочато 6 кримінальних проваджень. Виявлено та припинено кілька спроб незаконного переміщення значних партій валюти (91 тисяча доларів США, 4,93 мільйона гривень, 709 тисяч рублів РФ), кольорових та дорогоцінних металів, серед яких 8,6 кг виробів із срібла, майже 150 кг міді та латуні. Загальна попередня вартість затриманих товарів на адмінмежі з Кримом складає майже 10 мільйонів гривень.

Особливу увагу було приділено спільним зусиллям в смузі безпеки в районах проведення АТО. У цьому році поза контрольними пунктами в'їзду-виїзду було затримано 15 осіб, які підозрюються в сепаратизмі, 263 транспортні засоби, понад 470 тонн продуктів харчування, в тому числі 275 тонн м’ясопродуктів, більше 70 тисяч літрів спиртних напоїв. Також припинено незаконне ввезення з неконтрольованої території Донбасу 1400 тонн насіння соняшниката 10 тисяч тонн вугілля. Крім того, продовжуються спільні заходи з протидії переміщення з неконтрольованих районів пального низької якості, що завозиться з Ростовської області. Тільки на КПВВ «Курахове» у 6 випадках було затримано 216 тонн дизпалива та 6 тонн бензину. За наявними даними злочинні угруповання мали намір незаконно перемістити 50 тисяч тонн пального.

За словами Голови Держприкордонслужби, усі затримані товари та вантажі встановленим порядком передаються співробітникам Фіскальної служби та МВС. За попередніми оцінками вартість товарів та вантажів, затриманих в смузі безпеки в поточному році, складає майже 100 мільйонів гривень.

У свою чергу Перший заступник Голови Служби безпеки України Юрій Артюхов зазначив, що СБУ спрямовує зусилля на виявлення і припинення каналів контрабанди історичних та культурних цінностей, антикваріату, зброї тощо.

Він зазначив, що Держприкордонслужба і СБУ налагодили дуже щільну співпрацю: «Є спільне бажання і докладаються всі засилля для того, щоб виконати доручення Президента і суспільства і навести лад в економічній площині».

 

версія для друку