українська російська англійська
Україна отримає близько 26 млн. доларів від Уряду США на продовження реформ правоохоронної системи
13.03.2015 | 14:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна отримає близько 26 млн. доларів від Уряду США на продовження реформ правоохоронної системи. Про це повідомив сьогодні 13 березня, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на спільному брифінгу Послом Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Р. Пайєттом за результатами підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції.

«Мова йде про фінансову допомогу на підтримку реформ, зокрема по лінії реформування МВС, прикордонної служби та антикорупційної діяльності», - зазначив Арсен Аваков.

При цьому Арсен Аваков наголосив, що дуже важливим, окрім фінансів, є питання підтримки, «коли нас підтримав Уряд США в такому делікатному питанні, яким є  реформи».  Тож можна розраховувати на підтримку  й інших демократичних країн, що власне, й було підтверджено на нещодавній зустрічі з послами багатьох країн.

«Якщо реформи справжні – вони допомагають, дають гроші, консультують», - наголосив Арсен Аваков.

Міністр повідомив, що старт реформам дано і за короткий проміжок часу – до літа,  має бути створено нормативно-правову базу для реформ міліції, зокрема закон про національну поліцію, закон про органи внутрішніх справ, закон, який унормує ситуацію по дорожньому руху в зв‘язку з кардинальними змінами в ДАІ та МРЕО.

Один з перших кроків – нова патрульна поліція. Проект стартував  20 січня. З понад 33 тис. претендентів вибрали 1,5 тис. найкращих, які з понеділка розпочнуть курс інтенсивного навчання. Арсен Аваков наголосив на значній «і технічній, і методичній» допомозі у впровадженні реформ іноземних партнерів.

«З такою підтримкою ми зуміємо продемонтрувати суспільству перші результати реформивлітку Київ побачить нову патрульну поліцію», - повідомив Арсен Аваков. До кінця року такий проект реалізують в Одесі, Харкові, Дніпропетровську і Львові.

Водночас Міністр повідомив, що «з американськими експертами ми співпрацюємо не тільки в патрульній службі, а в тому числі й для створення українського поліцейського спецпідрозділу КОРД – Корпусу оперативно-раптової дії», який незабаром буде презентовано.

Посол Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Р. Пайєтт наголосив, що сьогоднішня угода – це «триваюча підтримка з боку Сполучених Штатів Українського народу і конкретно цього Уряду України у його роботі по втіленню тих очікувань, які породив, власне, Майдан».

«Документ, який ми сьогодні з Міністром підписали, підкреслює наші спільні цінності. Ми будемо разом працювати над розбудовою такого Уряду, який є вільним від корупції  і поважає права людей, втілює ті очікування, які має Український народ», - підкреслив Посол.

Посол запевнив в підтримці правоохоронних реформ, для того аби жителі і Одеси, і Харкова, і Дніпропетровська і Львова відчули, що тепер «урядові структури служать їм»: «Ми привезли сюди наших професіоналів поліцейської справи міста Ріно штат Невада, які працюють тепер разом з українськими колегами».

Водночас Угода дає правову основу для боротьби з корупцією, співпраці з Генеральною прокуратурою.

«Нова Генрпрокуратура має бути авангардом нової України. Наші Міністерство юстиції і ФБР готові працювати з новою командою в Генпрокуратурі. Ця угода надає правову основу для цієї співпраці. Ми  також очікуємо на початок роботи Антикорупційного бюро і будемо підтримувати цю діяльність так само», - наголосив  Джеффрі Р. Пайєтт

Також Угода зробить можливою подальшу співпрацю по допомозі прикордонникам, зокрема, щоб сприяти підвищенню мобільності прикордонників, покращенню їхніх тактичних можливостей у протистоянні з тероризмом, і «допомогти Україні зміцнити свої кордони.

Джеффрі Р. Пайєтт висловив сподівання, що Угода і ресурси, які вона надає, будуть оцінені  як «конкретна допомога США по просування в Україні справжніх реформ»: «Як потужний сигнал того, що наша допомога буде надаватися за умови конкретних кроків і досягнень у викоріненні корупції, і відображення нашої глибокої переконаності в тому, що Україна переможе. І що український народ досягне поставлених перед собою цілей у побудові нового суспільства і нового уряду».

 

 

версія для друку