українська російська англійська
Начальник Генштабу - Головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко перевірив підготовку мобілізованих
13.03.2015 | 17:57
Прес-служба Міністерства оборони

На базі одного з полігонів Житомирщини пройшли практичні заняття з організації та проведення заходів бойової підготовки з підрозділами, які укомплектовані військовослужбовцями, призваними за мобілізацією. Захід проходив під керівництвом начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Віктора Муженка.

На навчальних місцях керівний склад Генерального штабу, видів Збройних Сил, Навчальних центрів, військових вишів, Центру оперативних стандартів та методики підготовки ознайомилися з підготовкою воїнів, які поповнили лави ВДВ у зв’язку з четвертою хвилею мобілізації.

«Основна мета проведення даного заходу полягає у створенні єдиної методики в організації та проведенні занять з бойової підготовки з військовослужбовцями, призваними за мобілізацією. Ми будуємо нову тактику і стратегію, виходячи з співвідношення наявних сил та засобів, враховуючи при цьому, перш за все, свій досвід, який ми набули під час проведення антитерористичної операції, а також досвід, що існує в сучасних арміях світу», – зазначив генерал-полковник Віктор Муженко.

Цього дня на навчальних місцях підрозділи ВДВ продовжували планові заняття з тактичної, вогневої, інженерної підготовки та військової медицини. Зокрема, учасники заходу спостерігали за виконанням вправ стрільб із зенітної артилерійської установки. Для зменшення часу на відкриття стрільби десантники виконували різноманітні вогневі завдання “з коліс”. На тактичному полі було розглянуто варіанти проведення заняття з вогневої підготовки з фахівцями ПТРК, СПГ, РПГ та АГС. Згодом вони ознайомилися з особливістю навчання воїнів-артилеристів, які тренуються виконувати вогневі завдання скороченим розрахунком, із замінністю посадових обов’язків номерів.

Генерали та офіцери спостерігали за проведенням занять з обкатки танком десантників та психологічної підготовки.

«Період бойових дій на сході країни змінив воїнів-десантників. Вагомо змінилися і методи підготовки особового складу, зокрема «крилатих піхотинців», які поповнили лави ВДВ під час четвертої хвилі мобілізації, – зазначив командувач Високомобільних десантних військ ЗС України Герой України полковник Михайло Забродський. – Нині акцент робиться на індивідуальній підготовці кожного військовослужбовця, який згодом прийде в підрозділ підготовленим фахівцем. Як результат – в особового складу бойове злагодження займатиме менше часу, і цей підрозділ більш ефективно виконуватиме, за потреби, завдання в реальній бойовій обстановці. Варто зазначити, що воїн-десантник оволодіває водночас декількома військовими спеціальностями. Тобто можливі взаємозаміни, особливо це важливо під час бою», – розповів Командувач ВДВ.

 

версія для друку