українська російська англійська
Павло Петренко: Під час першого етапу люстрації перевірку пройшли близько 24 тис. чиновників
16.03.2015 | 14:27
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Під час першого етапу виконання закону «Про очищення влади» перевірку пройшли близько 24 тис. чиновників. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу в Будинку Уряду 16 березня.

За його словами, під час першого етапу виконання закону «Про очищення влади» перевірку проходили ті органи, які за законом мають перевіряти інших державних службовців: усі члени Уряду, керівники центральних органів виконавчої влади, Міністерства юстиції і його територіальних органів юстиції, СБУ, Генеральної прокуратури, МВС, Державної фіскальної служби.

«За нашими підрахунками у середньому на цьому етапі проходили перевірку близько 24 тис. чиновників», - зазначив Міністр юстиції.

Він зауважив, що наступний етап, який почнеться в кінці березня, охопить перевіркою керівників цивільних міністерств, їхні заступників, а з квітня перевірку будуть проходити керівники обласного рівня. «За підсумками цих перевірок кількість чиновників, які будуть проходити перевірку, збільшиться в рази», - додав Павло Петренко.

За його словами, за результатами проходження першого етапу дуже важливо дати оцінку реалізації закону «Про очищення влади» особливо стосовно тих органів, які в подальшому будуть здійснювати перевірку інших державних службовців, публічно прозвітувати про результати цієї перевірки, вказати на можливі проблеми, усунути їх, і покарати тих осіб, які закону про люстрацію не виконали.

Міністр нагадав, що паралельно проходять перевірки представники судової системи. Станом на сьогодні близько 44 суддів відмовилися проходити люстраційну перевірку. У зв’язку з цим, Павло Петренко на підставі закону звернувся Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів із поданням про звільнення цих суддів.

В органах прокуратури склалася інша практика, зазначив Павло Петренко: «Прокурори, які були люстровані, спочатку масово пішли у суди і намагалися зупиняти рішення про звільнення через судову систему». Міністр підкреслив, що наразі таких судових рішень, які б поновлювали якихось одіозних чиновників, немає.

За його словами, позиція Міністерства юстиції дуже чітка: якщо державний службовець згідно з нормою закону потрапляє під автоматичну люстрацію, то кожен керівник органу, де працює цей державний службовець незалежно від займаної посади на момент звільнення, повинен перевірити його трудову книжку і видати наказ про звільнення. «Іншої творчості чи додаткового аналізу норм закону не потрібно, бо норми закону мають пряму дію», - заявив Міністр. При цьому він закликав судову систему не тлумачити довільно прямі норми закону.

 

 

версія для друку