українська російська англійська
Завершився регіональний семінар проекту ТРАСЕКА "Безпека дорожнього руху II"
17.03.2015 | 10:37
Прес-служба Міністерства інфраструктури

13 березня завершив свою роботу регіональний семінар проекту ТРАСЕКА «Безпека дорожнього руху II», який проходив 10-13 березня на базі Міністерства інфраструктури України. Команда європейський експертів та представники країн-бенефіціарів проекту ТРАСЕКА зустрілися в Києві для обговорення питання приєднання та реалізації міжнародних конвенцій та угод в сфері безпеки дорожнього руху.

Під час семінару учасники мали можливість поінформувати колег про стан реалізації норм цих документів в своїх країнах, обговорити сильні і слабкі сторони кожного з  регіонів, поділитися досвідом та визначити подальші кроки в питаннях імплементації конвенцій та угод.

«Україна – одна з перших приєдналася і ратифікувала всі сім міжнародних конвенцій та угод, на яких було акцентовано увагу в проекті ТРАСЕКА, і наразі успішно втілює їх в життя. Ми вдячні експертам та учасникам семінару за компетентні поради та інформаційну підтримку в питаннях реалізації основних положень. Ми зацікавлені й надалі тісно співпрацювати з колегами та активно залучати європейський досвід в сфері безпеки дорожнього транспорту, розвитку міжнародних перевезень та запровадженні збалансованих підходів для вирішення питань спрощення процедур і забезпечення безпеки, - наголосив директор Департаменту безпеки Міністерства інфраструктури України Микола Горбаха.

Команда європейський експертів завітала до України в складі: керівника проекту Трасека «Безпека дорожнього руху ІІ» Алана Роса; провідного експерта проекту Трасека «Безпека дорожнього руху ІІ» Дейана Йованова; керівника підрозділу автомобільного транспорту і безпеки дорожнього руху Європейсько-економічної комісії ООН Роберта Новака; експерта з міжнародних дорожніх перевезень небезпечних вантажів Сорена Крістіансена; експерта з безпеки дорожнього руху Хуана Рамоса. На зустрічі були присутні представники країн-бенефіціарів проекту ТРАСЕКА: України, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Молдови, Таджикистану, Киргизії та Узбекистану.

Угоди, що обговорювалися:

·          Віденські конвенції:

·          Конвенція про дорожній рух (1968)

·          Конвенція про дорожні знаки і сигнали (1968)

·          Європейська угода про роботу екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення(ЄУТР) (1970).

·          Європейська угода про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ) (1957).

·          Європейська угода про міжнародні автомагістралі (CMA) (1975).

·          Угода про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів (1958).

·          Угода про прийняття єдиних умов періодичних технічних оглядів колісних транспортних засобів і про взаємне визнання таких оглядів (1997).

Довідково

ТРАСЕКА «Безпека дорожнього руху II» - регіональний проект з питань безпеки дорожнього руху, який передбачає надання сприяння країнам-бенефіціарам у здійсненні нормативних та інституційних реформ, ратифікації міжнародних конвенцій та угод; проведенні аудиту безпеки дорожнього руху, транспортних засобів та аналізу ділянок доріг підвищеної небезпеки; організацію системи технічного огляду транспортних засобів тощо. Проект фінансується Євросоюзом (1,899 млн євро), координатором виступає компанія SAFAGESA. Реалізацію проекту розраховано на 2014 – 2016 роки.

 

версія для друку