українська російська англійська
Павло Розенко: Тим, хто зараз отримує субсидії, не потрібно буде повторно звертатися до органів соцзахисту
17.03.2015 | 11:36
Прес-служба Міністерства соціальної політики

В умовах необхідності підвищення тарифів на газ та житлово-комунальні послуги Уряд розробив спрощену систему надання субсидій, щоб захистити найбільш вразливі верстви населення. Про це в ефірі «Свободи слова» на ICTV заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Наше завдання – захистити людей від різкого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Зараз системою субсидій користується  близько 1 млн. 100 тис. родин. Але, за різними оцінками, малозабезпеченими є близько трьох мільйонів родин, які після реформування системи субсидій, зможуть отримати допомогу від держави», - сказав він.

За словами Міністра, тим родинам, котрі зараз отримують субсидії, не потрібно буде повторно звертатися до органів соцзахисту – субсидії будуть нараховані їм автоматично. Він також нагадав, що систему отримання субсидій буде суттєво спрощено. Зокрема, до органів соцзахисту потрібно буде надіслати поштою лише два документи – заяву на отримання субсидії і декларацію про доходи. «Жодних інших довідок, жодних інших документів чи відомостей – не потрібно. Такі критерії як наявність земельного паю, автомобіля, другої квартири тощо зняті», - наголосив Павло Розенко, підкресливши, що при оформленні субсидії буде враховуватися лише чистий заробіток, а не нарахована зарплатня.

«Ми зробили систему субсидій максимально відкритою і простою. Уряд виділив рекордні 25 млрд. грн. на субсидії. Наскільки ефективно ця система буде реалізована, великою мірою залежить від органів місцевої влади. Це дуже серйозний тест для місцевої влади», – підсумував Павло Розенко.

версія для друку