українська російська англійська
Дерегуляція збереже аграріям 5 млрд. грн., - Олексій Павленко
17.03.2015 | 16:50
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За 100 днів діяльності Міністерство аграрної політики та продовольства України досягло позитивних результатів щодо дерегуляції та спрощення умов для ведення бізнесу. Про це повідомив на брифінгу Міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко.

Зокрема, лише за 100 днів скасовано 14 дозволів, 6 ліцензій, впроваджено більше 50 інших законодавчих змін. Добровільним став карантинний сертифікат, у п’ять разів скорочено термін видачі фітосанітарного сертифікату, звужено дію ветеринарного свідоцтва. Лише на останній молочники щороку витрачали 36 млн. гривень.

Крім того, встановлено мінімальний термін оренди земельних ділянок сільгосппризначення у 7 років. Це дасть можливість залучати додаткові інвестиції під заставу прав оренди та розвивати капіталомісткі галузі. «За нашими підрахунками, загальний ефект від дерегуляції становитиме понад 5 млрд. грн. щороку. Я вважаю, що це дуже хороший практичний крок Міністерства. Проте ми не плануємо на цьому зупинятись», — заявив Олексій Павленко.

У планах Мінагрополітики на перспективу: скасувати та удосконалити до 10 процедур в аграрній сфері та 6 — у харчовій промисловості. На меті також подальший супровід законопроекту, прийнятого ВРУ у першому читанні, щодо підтримки домогосподарств і сімейних фермерських господарств. Його головна мета — міцний середній клас у сільській місцевості.

версія для друку