українська російська англійська
Ксенія Ляпіна: Розумне регуляторне середовище формується спільними зусиллями влади та бізнесу
17.03.2015 | 16:46
Прес-служба державної регуляторної служби

Розумне регуляторне середовище формується спільними зусиллями влади та бізнесу. Про це Голова ДРС заявила 17 березня на зустрічі з житомирськими підприємцями.

«Необхідність проведення дерегуляції прописана і в Стратегії-2020 Президента, і в урядовій Програмі, і в Коаліційній угоді. Дерегулювання підприємницької діяльності є фундаментальною позицією Державної регуляторної служби – державного органу, дії якого направлені на очищення існуючого зарегульованого середовища та на блокування появи додаткових регуляторних інструментів (дозволів, ліцензій, погоджень).

При цьому, розумне регуляторне середовище формується спільними зусиллями влади та бізнесу. Де влада – це спосіб управління регуляторними процесами, на який бізнес може і повинен впливати. Об’єднавшись, підприємці повинні скористатися своїм правом на участь у процесі дерегуляції – лише разом ми зможемо досягнути більшого»,– такі акценти у своєму виступі розставила Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.

Служба націлена реалізовувати свої плани виключно у тісній співпраці з бізнесом. Першим результатом спільної роботи Служби на основі пропозицій об’єднань підприємців, учасників профільних робочих груп, є проект розпорядження, яким передбачається скасувати 12 наказів, які суперечать базовим принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, за рахунок застосування механізму урядової дерегуляції.

При кожній зустрічі з Головою ДРС підприємці наголошують на недоліках діючого податкового законодавства, його виконанні, недостатності пояснень з боку податкових органів оновлених статей Податкового кодексу.

Ксенія Ляпіна повідомила, що при Службі діє профільна робоча група з питань адміністрування податків і зборів. Наразі учасники фокусують свою діяльність на приведенні документів первинного обліку до європейських норм, на спрощенні звітних форм і на дерегулюванні поводження з касовими апаратами. Голова Державної регуляторної служби закликала Асоціацію платників податків та об’єднання підприємців долучитися до роботи.

Довідково

Зустріч Голови ДРС Ксенії Ляпіної проходила в рамках освітнього семінару, організованого Центром комерційного права у співпраці з територіальним відділенням Асоціації платників податків України в Житомирській області за участі близько 50 представників малого та середнього бізнесу області.

Звертаємо увагу, на своєму сайті Центр постійно оновлює розділ Юридична абетка підприємця, у якому систематизовані відповіді на найбільш актуальні питання, що виникають у підприємців, зокрема, на семінарах із правової освіти.

 

 

версія для друку