українська російська англійська
Україна готується укласти угоди про вільну торгівлю з Канадою, Ізраїлем та Туреччиною
17.03.2015 | 18:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Пріоритетом у діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства є запровадження нової якості міжнародного маркетингу та пошук нових ринків збиту. Про це повідомив очільник аграрного відомства Олексій Павленко на брифінгу.

Міністр пояснив, що актуальність цього питання пояснюється частковою втратою ринків країн СНД. За результатами минулого року експорт в СНД знизився на 31%. Разом із тим минулого року збільшився експорт до країн Азії (+10%), ЄС (+6%) та Африки (+1%). «Ця динаміка посилюється і цього року. Крім того, ми відкриваємо один з найпотужніших та найперспективніших ринків світу — Китай. Сьогодні мій перший заступник перебуває в КНР, де проводить серйозні переговори», — розповів Олексій Павленко.

Водночас крупні гравці міжнародного аграрного ринку висловлюють зацікавленість у посиленні співпраці з Україною. Готуються до укладання угоди про вільну торгівлю з Канадою, Туреччиною, Сербією, В’єтнамом, Ізраїлем. Розглядаються можливості щодо укладення таких угод з Албанією, Єгиптом, Йорданією, Республікою Корея, Тунісом тощо.

 

 

версія для друку