українська російська англійська
ДСНС: Лише упродовж двох днів піротехніки обстежили близько 5 га території на Сході України
18.03.2015 | 11:04
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Комунальні служби та аварійно-ремонтні бригади підприємств здійснюють відновлювальні роботи у тісній взаємодії з рятувальниками, особливо піротехніками Державної служби з надзвичайних ситуацій. 

Тільки протягом двох днів піротехніки обстежили близько 5 гектарів території на Сході, зокрема міста Щастя, Лисичанськ, Орєхове-Донецьке, Кяківка, Побєда Новоайдарського району та селище Троїцьке Попаснянського району. Загалом виявлено та знешкоджено 26 боєприпасів, серед яких артилерійські снаряди та мінометні міни.

Загалом з початку року піротехнічними підрозділами ДСНС обстежено 107 гектарів територій Луганської та Донецької областей та виявлено 1 801 вибухонебезпечний предмет.

Спільно з міжнародними організаціями Держслужба з надзвичайних ситуацій розробила План організації робіт з гуманітарного розмінування звільнених від терористичних угруповань територій Донецької та Луганської областей на 2015 рік.

Орієнтовна площа території східних областей, що підлягає обстеженню на наявність ділянок, забруднених вибухонебезпечними предметами – 7 тисяч квадратних кілометрів.

Враховуючи практичний досвід виконання робіт у минулому році, передбачається, що кількість вилучених боєприпасів при виконанні робіт з розмінування впродовж 2015 року складатиме орієнтовно 70-75 тисяч одиниць.

Для виконання заходів з розмінування планується сформувати 2 зведені піротехнічні загони ДСНС загальною чисельністю близько 250 чоловік та 100 одиниць техніки.

Терористи часто залишають боєприпаси не лише на автошляхах,  вулицях та в місцях масового перебування людей, але й скидають їх у водойми.

Саме тому у Донецькій та Луганській областях проводяться роботи щодо підводного розмінування.

Підрозділами підводного розмінування ДСНС України за весь час роботи обстежено 38 гектарів акваторії на сході країни.

Підводне розмінування є важливим напрямком роботи наших рятувальників. Саме тому завтра у місті Одеса Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Вайдотас Верба передасть до підрозділів підводного розмінування Держслужби з надзвичайних ситуацій унікальне сучасне водолазне обладнання: 6 гідрокостюмів сухого типу та 2 системи зв’язку для підводних робіт.

версія для друку