українська російська англійська
Володимир Лапа: Ситуація щодо посівної - на постійному контролі Мінагрополітики
18.03.2015 | 11:26
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністерство аграрної політики та продовольства України вживає необхідні заходи та акумулює всі наявні ресурси для своєчасного виконання комплексу весняно-польових робіт. Про це повідомив заступник Мінагрополітики Володимир Лапа у рамках експертного круглого столу, який відбувся у прес-центрі ІА «Українські новини».

Він зазначив, що у рамках бюджетного фінансування аграріям вже перераховано 30 млн. грн. Внесені зміни до бюджету щодо виділення 300 млн. грн. на компенсацію банківських кредитів дозволять здешевити кредити фермерам обсягом до 4 млрд. грн. Ці гроші будуть розподілені між областями пропорційно до валового виробництва аграрної продукції.

Протягом найближчих місяців на рахунки сільгоспвиробників надійдуть 50 млн. грн. за форвардними контрактами, укладеними Аграрним фондом. «Крім того, планується додатково закупити 200 тис. тонн зерна, що дасть можливість залучити аграріям 1 млрд. 132 млн. грн. Близько 50% від зазначеної суми буде профінансовано вже навесні поточного року. Це дещо пом'якшить нестачу фінансів у виробників», — проінформував Володимир Лапа.

Зі свого боку Мінагрополітики запроваджує нові механізми підтримки аграріїв, серед яких — активізація роботи з введенням аграрних розписок.

Крім зазначених кроків, позитивний вплив на весняно-польові роботи має стабілізація цінової ситуації, зокрема на ринку палива. Наприклад, вартість нафтопродуктів знизилася з 30 до 23,4 тисяч гривень за тонну. На період проведення весняно-польових робіт потреба аграріїв в дизпаливі складає 412 тисяч тонн, бензині — 101 тисяч тонн. «За інформацією з областей, забезпеченість паливом наразі складає 73%. Фактично деякі господарства будуть працювати буквально з коліс. І здешевлення вартості нафтопродуктів буде певною мірою цьому сприяти», — додав Володимир Лапа.

За його словами, ситуація з проведенням весняно-польових робіт знаходиться на постійному контролі Мінагрополітики.

версія для друку