українська російська англійська
Головні цілі на сьогодні: безпека перевезень, комфорт пасажирів і розвиток транспортних компаній, - Володимир Шульмейстер
18.03.2015 | 13:45
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

17 березня у ході міжвідомчої наради з проблемних питань у сфері пасажирських перевезень на автомобільному транспорті обговорювалися нелегальні «тіньові» автомобільні перевезення. Вони не тільки перешкоджають розвитку добросовісних транспортних компаній, але і, перш за все, ставлять під загрозу життя і здоров’я пасажирів.

Останнім часом так звані нелегали досить часто стають «героями» оперативних повідомлень про дорожньо-транспортні пригоди за участю пасажирського транспорту. Причин багато: і не пристосовані до пасажирських перевезень маршрутні авто, і їх незадовільний технічний стан, і відсутність суворого контролю за кваліфікацією водіїв. «А ось наслідок завжди один – постраждалі серед пасажирів та інших учасників дорожнього руху», - наголосив Перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

Проте, використовуючи своє нелегальне становище, несплату податків та інших зборів, «тіньові» перевізники мають можливість вдаватися до неринкової конкуренції і переманювати клієнтів у добросовісних компаній. Це завдає удар не лише по гравцям ринку, а й по державі, яка недоотримує кошти в бюджет, і по пасажирах, які піддають своє життя небезпеці, сідаючи у нелегальну маршрутку.

«Як регулятор ми бачимо своє завдання в тому, щоб створити умови розвитку ринку пасажирських перевезень, від яких виграють і споживачі, і бізнес», - підсумував Перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

У ході наради учасники домовилися спільно розробити дорожню карту вирішення проблемних питань галузі пасажирського автомобільного транспорту, в якій особлива увага буде приділена очищенню ринку від нелегалів та більш жорсткому контролю безпеки перевезень.

 

 

версія для друку