українська російська англійська
"Ми запланували перехід на європейську модель відносин держави і спорту", - Ігор Жданов
18.03.2015 | 15:32
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Ми запланували перехід на європейську модель відносин держави і спорту», - наголосив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов на брифінгу в Будинку Уряду з нагоди 100 днів діяльності Уряду сьогодні, 18 березня.

Як повідомив Міністр, на початку січня було проведено функціональне обстеження Міністерства та виявлено ряд надлишкових та дубльованих функцій.  Зокрема, наразі Міністерство має виконувати непритаманні функції: затверджувати правила проведення змагань (чим повинні займатися федерації), проводити організацію будівництва спортивних споруд, проведення лотерей тощо. Тож вже найближчим часом очікується, що окремі нинішні повноваження Міністерства буде делеговано спортивним федераціям, з якими будуть укладені відповідні угоди.

«І будемо питати як за використання бюджетних коштів, так і за результати», - підкреслив Ігор Жданов.

Наразі Міністерством підготовлено Дорожню карту реформ в сфері фізичної культури і спорту. Для цього було створено відповідну експертну раду, проведено широке громадське обговорення. Зокрема,  Меморандум на підтримку Дорожньої карти підтримали 50 спортивних федерацій та організацій.

Ігор Жданов наголосив на необхідності «збереження системи масового спорту». Зокрема, Міністр зазначив, що наразі дитячо-юнацькі спортивні школи повинні фінансуватися з місцевих бюджетів. Однак на перехідний період виникли проблеми. Тож було прийнято рішення на адаптаційний період виділити 100 млн. грн. з держбюджету на підтримку ДЮСШ. «Зміни до бюджету вже прийняті, наразі субвенція буде розподілена між областями, певними школами», - повідомив Ігор Жданов.

Міністр повідомив, що тільки за грудень 2014 року - лютий 2015 року було проведено 30 міжнародних спортивних змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту, паралімпійських ігор, де успішно виступили українські спортсмени.

«Наші спортсмени там завоювали 170 медалей різного ґатунку, відповідно,  майорів наш прапор, лунав наш гімн, просувався позитивний імідж України», - наголосив Ігор Жданов.

 

версія для друку