українська російська англійська
ДК "Укрекокомресурси" втратить статус монополіста
19.03.2015 | 09:23
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Ринок переробки та утилізації використаної тари й упаковки буде демонополізовано. Втрата статусу монополіста державною компанією «Укрекокомресурси» створить конкурентний ринок збирання, заготівлі та утилізації відходів тари і упаковки, а також значно зменшить корупційні ризики. Таке рішення було прийняте Урядом за повної підтримки бізнесу та активістів.

18 березня Уряд скасував дію постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 915 «Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини». Цим рішенням Уряд ліквідовує монопольне становище державної компанії «Укрекокомресурси» на ринку, а також знижує корупційну складову і адміністративне навантаження на бізнес.

До сьогодні на державну компанію «Укрекокомресурси» були покладені функції щодо збирання, заготівлі та утилізації відходів, а бізнес був зобов’язаний укладати договори про утилізацію відходів саме з цією компанією. Питання про відміну монопольного становища державної компанії «Укрекокомресурси» та незадовільне виконання цією компанією своїх обов’язків з утилізації неодноразово піднімалося найбільшими асоціаціями бізнесу в Україні та антикорупційними активістами, а Мінекономрозвитку провело велику кількість зустрічей з усіма зацікавленими сторонами, щоб прийняти максимально виважене рішення.

Отже, відміна монопольного становища державної компанії «Укрекокомресурси» створить передумови для розвитку конкуренції на ринку обігу відходів, збільшення об’єму переробленої вторсировини та матиме позитивний вплив на стан довкілля.

 

версія для друку