українська російська англійська
У Міненерговугілля відбулися спільні українсько-турецькі консультації з енергетичних питань
20.03.2015 | 09:54
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

19 березня 2015 року в приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбулися спільні українсько-турецькі консультації з енергетичних питань під співголовуванням помічника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Михайла Бно-Айріяна і Генерального директора з питань зовнішніх відносин та Європейського Союзу Міністерства енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки Мурата Карапинара.

З української сторони участь у зазначеному заході взяли представники профільних департаментів Міненерговугілля, а також компанії НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз», ДП «НЕК «Укренерго», ПАТ «Гідроенерго», ДП «НАЕК «Енергоатом». 

Під час зустрічі сторони обговорили основні напрями співробітництва у сфері енергетики між двома країнами.

Щодо співробітництва в нафтогазовій сфері сторони зазначили важливість української газотранспортної системи як одного із головних компонентів забезпечення енергетичної безпеки в Європі, а також обговорили перспективи участі України в міжнародних газопровідних проектах.

Крім того, було обговорено питання можливості використання Турецькою Республікою українських підземних сховищ газу у період пікового попиту.

З огляду на значний досвід України в галузі гідроенергетики, сторони домовились активізувати двостороннє співробітництво в зазначеній галузі.

Щодо співробітництва у сфері ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Турецька сторона висловила зацікавленість у започаткуванні співробітництва з питань підготовки експлуатаційного та ремонтного персоналу для АЕС.

За результатами проведених консультацій сторони домовились продовжити діалог у сфері енергетики та провести наступний раунд консультацій наприкінці квітня цього року.

Крім того, сторонами було досягнуто домовленостей щодо проведення наступного засідання спільної українсько-турецької робочої групи з питань енергетики в першому кварталі поточного року.

 

версія для друку