українська російська англійська
Протягом двох днів піротехніки ДСНС обстежили більше 4-х га територій Донбасу
20.03.2015 | 10:33
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

У Луганській та Донецькій областях у  посиленому режимі  продовжують роботу  зведені загони рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій.  На Сході  вони виконують завдання  з облаштування захисних систем та укріплень, відновлюють життєзабезпечення та  допомагають населенню у відновленні необхідної інфраструктури, надають першу медичну допомогу.

Також до кола завдань фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій входить виконання завдань з розмінування території. Тільки протягом двох днів піротехніки ДСНС обстежили більше 4-х гектарів східних територій. У  Донецькій області обстежували території в містах Слов’янськ, Маріуполь, селищах Райгородок, Виноградне, Клинове Артемівського району. У Луганській області – міста Кремінна, Лисичанськ, Воронове Лисичанського району та  Трьохізбенка Новоайдарського району.

Загалом піротехніки виявили  і знешкодили 41 одиницю боєприпасів, з яких 15 мінометних мін, 5 артилерійських та реактивних снарядів, а також бойові гранати та інші вибухонебезпечні предмети.

Тільки під час обстеження селища Клинове Артемівського району були виявлені  бойові частини,  а також  18 одиниць бойового касетного елементу  від реактивних снарядів системи залпового вогню «Ураган». Всі вибухонебезпечні предмети  були вилучені та знищені. 

Враховуючи велику кількість подібних небезпечних знахідок, що залишили по собі терористи, ДСНС України звертається до громадян з проханням  бути уважними та вкрай обережними, а також дотримуватися правил поводження з вибухонебезпечними предметами. Якщо ви виявили боєприпаси, ні в якому разі не можна торкатися до них та  пересувати. Слід негайно зателефонувати 101 або 102. Особливо звертаймося до батьків:  розповідайте дітям про ту небезпеку, що приховують вибухонебезпечні предмети. Адже, на жаль, трапляються випадки нехтування елементарними правилами безпеки як з боку дорослих, так і з боку дітей.  Останній трагічний приклад, що стався днями у селі Райгородок Слов’янського району Донецької області. Там, на подвір’ї власного будинку загинув 17-річний хлопець, який знайшов протитанкову  гранату та намагався її розібрати.  Як результат -  стався  вибух, а юнак отримав поранення несумісні з життям.

 

версія для друку