українська російська англійська
Міністерство інфраструктури України: прийняття кадрових рішень щодо керівного складу залізниць - у межах повноважень Укрзалізниці
20.03.2015 | 14:34
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Відповідно до Положення про Укрзалізницю, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1996 року, Укрзалізниця є органом управління залізничним транспортом загального користування, підвідомчим Мінінфраструктури. До її сфери управління входить, зокрема, Південно-Західна залізниця.

Наголошуємо, що Статут Південно-Західної залізниці прямо передбачає право Укрзалізниці приймати кадрові рішення стосовно заступників начальника залізниці, головного інженера, начальників дирекцій залізничних перевезень та начальника фінансово-економічної служби.

Дана норма Статуту діє з 2002 року і питання її реалізації Укрзалізницею досі не було предметом дискусій чи оскарження.

Заяви Південно-Західної залізниці та її окремих працівників наводять на думку щодо намірів вийти з-під державного контролю та не допустити проведення ретельної перевірки діяльності підприємства.

На даний час Укрзалізницею вже призначено в. о. першого заступника начальника Південно-Західної залізниці і готується ряд інших кадрових питань, що повністю забезпечить безперебійність та стабільність роботи підприємства. Міністерство однозначно заявляє – жодних звільнень, крім вже проведених, не планується, зокрема жодних звільнень начальників дирекцій та інших керівників ПЗЗ.

Діяльність Міністерства є прозорою та відкритою і ми прагнемо отримати об’єктиву картину щодо дійсного стану справ на Південно-Західній залізниці.

Міністерство не може допустити будь-яких провокацій у такому питанні і закликає керівництво і колектив Південно-Західної залізниці залишатися в правовому полі та утриматися від дій, які націлені на дестабілізацію роботи залізниці.

Просимо виважено підійти до оцінки дій державних органів та не допускати розповсюдження провокаційних фактів та лозунгів.

Довідково

4 березня 2015 року Міністерством видано наказ № 45-Г «Про проведення позапланового аудиту відповідності та фінансового аудиту діяльності державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця». Даний наказ є законною формою здійснення Міністерством контролю за ефективним використанням та збереженням державного майна.

На час проведення цього контрольного заходу розпорядженням Кабінету Міністрів України № 147-р Кривопішина О.М. відсторонено від виконання обов'язків начальника Південно-Західної залізниці на час проведення аудиту, а вже 11 березня 2015 року рішенням Уряду на період проведення перевірки виконання обов'язків начальника залізниці покладено тимчасово на директора (з інфраструктури) Державної адміністрації залізничного транспорту України Тягульського В.Г.

Однак, після представлення Тягульського В.Г. трудовому колективу до кабінету, в якому останнім проводилася виробнича нарада, увійшли четверо невідомих осіб у масках та примусово вивели  його з адміністративної будівлі. Повідомляємо, що Міністерством та Укрзалізницею з приводу даних фактів вже направлені звернення до правоохоронних органів.

Більш того, пан Кривопішин О.М. сприйняв вищезазначені рішення Уряду  виключно як порушення своїх прав і вже 12 березня 2015 року  ним було подано позов до Кабінету Міністрів України із залученням як третіх осіб Мінінфраструктури, Укрзалізниці та Тягульського В.Г.

Яким саме чином і у який спосіб рішення Уряду порушують права Кривопішина О.М. є незрозумілим для Міністерства інфраструктури. Адже, про право на відсторонення Кривопішина О.М. під час проведення перевірок фінансово-господарської діяльності підприємства та призначення виконуючого обов’язки керівника залізниці прямо передбачено трудовим контрактом, укладеним ще у 2012 році між ним та Міністерством інфраструктури.

Впевнені, що Окружний адміністративний суд м. Києва винесе законне та обґрунтоване рішення по даній справі.

 

версія для друку