українська російська англійська
Уряд спростив доступ громадян до безоплатної правової допомоги, - Наталія Севостьянова
20.03.2015 | 16:13
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

11 березня 2015 року Уряд вніс зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо захисту прав людини шляхом спрощення доступу до безоплатної правової допомоги і підвищення якості її надання. Про це повідомила Перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова на брифінгу в Будинку Уряду 20 березня 2015 року.

«В Україні діє, і діє дуже ефективно, система надання безоплатної правової допомоги». – зазначила Перший заступний Міністра юстиції. Вона наголосила, що в Україні 7% адвокатів працюють у системі безоплатної правової допомоги. «Ці адвокати мають дуже високі показники ефективності: кількість виправдувальних вироків у справах, які вони ведуть, до загальної кількості виправдувальних вироків в Україні становить 43 % (а саме, це 140 вироків).Тому ми повинні віддати належне професійному рівню даних адвокатів і їх бажанню працювати заради найбільш незахищених громадян нашої країни», - сказала Наталія Севостьянова.

За її словами, урядові зміни стосувалися п’яти постанов і спрямовані на вирішення деяких проблем системи надання правової допомоги. Відтепер можливість доступу до безоплатної вторинної правової допомоги передбачена для усіх осіб, свободу пересування яких було фактично обмежено. Раніше цей доступ могла отримати лише та особа, чий процесуальний статус затриманого було оформлено протоколом слідчого.

Також запроваджено цілодобову гарячу лінію для тих осіб, які бажають отримати цю правову допомогу, для членів їх сімей та родичів. Телефонна лінія працює за номером 0-800-213-103.

Також забезпечено безперервність захисту у кримінальному провадженні за участю адвоката.

Як наголосила Перший заступник Міністра, реформа безоплатної правової допомоги продовжується. За її словами, зараз на обласних рівнях існують регіональні представництва офісів з надання безоплатної правової допомоги. Розвиток цієї системи буде здійснюватися на основі так званої трирівневої функціональної моделі: фронт-офіси на більш низькому рівні, бек-офіси на рівні області, і координаційний офіс, роботу якого забезпечуватиме координаційний центр надання правової допомоги.

З 1 липня, повідомила Наталія Севостьянова, на всій території України почнуть свою роботу 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. «Ми очікуємо, що у кожній області буде створено від 3 до 7 таких центрів, і один центр обслуговуватиме декілька районів та міст, із загальним населенням, яке не перевищуватиме 0,5 млн. осіб. Також ми очікуємо, що найдовша відстань від цього центру до особи становитиме максимум 40 км», - поінформувала Перший заступник.

Вона підкреслила, що йдеться про безпосередню роботу з такими категоріями громадян як малозабезпечені, діти-сироти, біженці, ветерани війни, чорнобильці та ін. А найближчим часом буде ініційовано надання права даним центрам допомагати внутрішньо переміщеним особам, а з 1 липня – й учасникам АТО та особам, які постраждали від конфлікту на Сході України та у Криму.

 

версія для друку