українська російська англійська
Підрозділи та окремі військовослужбовці Збройних Сил України візьмуть участь у 237 заходах індивідуальної програми партнерства з НАТО
20.03.2015 | 17:26
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

«Співпраця Міністерства оборони України з НАТО активно продовжується, хоча й активно поширюються плітки про те, що рівень її недостатній. Зараз робиться акцент на розвиток військових оперативних спроможностей, що дають можливість підвищити здатність наших Збройних Сил протистояти збройній агресії на сході держави. Використовується увесь спектр механізмів, які існують у співробітництві України з НАТО». Про це сьогодні, 20 березня, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив представник Головного управління Військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Борис Кременецький.

Країни-члени НАТО вже направили в Україну 8 радників, які працюють над різними питаннями, що стосуються оборонної політики та планування, кіберзахисту, командування Збройними Силами, професійної підготовки військовослужбовців і цивільних працівників Міністерства оборони України.

Директор Офісу зв’язку НАТО в Україні пан Марчін Кожіел зазначив, що країни-члени НАТО вже відправили в Україну експертну дорадчу групу радників з різних питань. Їх роль в Україні – допомагати Уряду, Міністерству оборони, та іншим силовим структурам реформувати оборонний сектор України на основі євроатлантичних стандартів. За його словами, НАТО має безліч можливостей допомогти Україні через проведення семінарів, конференцій, навчань, візитів, а також безпосередньо через радників. Більшість проектів між Україною та НАТО мають довгостроковий характер.

Тим часом генерал-майор Борис Кременецький наголосив, що підрозділи та окремі військовослужбовці Збройних Сил України візьмуть участь у 237 заходах індивідуальної програми партнерства з НАТО: «Ці заходи спрямовані на конкретні пріоритетні напрямки. В першу чергу йдеться про розвиток системи управління зв'язку, Сил спеціальних операцій, щодо логістики й військової медицини, інформаційно-психологічних операцій та кібербезпеки. Також планується підготовка фахівців у галузі розмінування та протидії саморобним вибуховим пристроям».

За словами доповідача, протягом 2015 року Збройні Сили України візьмуть участь у 12 міжнародних навчаннях.

«На цей рік передбачено участь підрозділів ЗСУ в 12 багатонаціональних навчаннях, 5 з яких пройдуть на території України і 7 – за межами держави», – повідомив генерал-майор Борис Кременецький, і додав, що до міжнародних навчань цього року планується залучити понад 3 тисячі військовослужбовців, до 25 літаків та 10 кораблів, і сотні одиниць військової техніки.

Слід зазначити, що за рішенням Уельського саміту, що відбувся минулого року, було утворено п’ять трастових фондів, які сприятимуть розвитку ЗСУ. Зокрема, йдеться про таке: практична реалізація системи забезпечення і логістики ЗС України, автоматизація систем зв’язку та автоматизації, створення системи перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, реабілітації поранених під час АТО, фізичної реабілітації та протезування військовослужбовців, і щодо питань кібернетичного захисту. 

Директор Офісу зв’язку НАТО в Україні пан Марчін Кожіел наголосив, що Україна проходить унікальний шлях, і тому повинна поділитися з країнами-членами НАТО досвідом ведення гібридної війни.

 

версія для друку