українська російська англійська
Відновлення зруйнованих територій Cходу України
23.03.2015 | 11:07
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

На звільнених територіях Донецької та Луганської областей місцевою владою, підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також аварійними бригадами підприємств та комунальних служб продовжуються вживатися заходи з відновлення життєдіяльності  населення.

Протягом минулого тижня у тісній взаємодії практично в цілодобовому режимі працювали аварійно-ремонтні бригади та піротехнічні підрозділи Держслужби з надзвичайних ситуацій. Вони проводили роботи щодо відновлення газо-, електро- та водопостачання у населених пунктах на Сході України.

Так, у Луганській області проводиться розмінування та обстеження пошкоджених газопроводів для відновлення газопостачання в селищах Сокольники, Трьохізбенка та Кряківка Новоайдарського району, де близько 1,5 тис. абонентів залишаються без газу через прорив газопроводу та пошкодження газорозподільної станції.

Розпочато аварійно-відновлювальні роботи на електропідстанції та електромережах в селищі Троїцьке Попаснянського району. Проте, через великий обсяг пошкоджень, на повне відновлення електрики, знадобиться більше тижня.

Тривають ремонтно-відновлювальні роботи щодо відновлення електропостачання в селищі Валуйське Станично-Луганського району.

Станом на сьогодні майже повністю відновлені системи життєзабезпечення у селищі міського типу Станиця Луганська.

Продовжуються роботи з відновлення централізованого водопостачання в місті Попасна, де через пошкодження водогону залишився без води район Черьомушки.

У Донецькій області станом на сьогодні без електропостачання залишаються близько 30 тисяч абонентів, які проживають у Шахтарському, Мар’їнському, Ясинуватському, Тельманівському та Новоазовському районах. Зокрема, повністю знеструмлено 8 населених пунктів Ясинуватського району (селища Водяне, Піски, Тоненьке, Сєверне, Спартак, Новоселівка Друга, Веселе та Опитне). Крім того, без електроенергії ще і досі залишається близько 18 тисяч споживачів у місті Авдіївка.

Разом з тим упродовж декількох днів у містах Артемівськ та Світлодарськ  бригадами служб енергопостачання продовжувались ремонтно-відновлювальні роботи.

У той же час без газопостачання залишається більше 13 тисяч абонентів у понад 6,5 тис. приватних та багатоквартирних будинках та на 5 підприємствах.

Що ж стосується водопостачання, то на даний час близько 913 тисяч осіб залишаються без централізованого водопостачання.

Роботи з відновлення життєзабезпечення тривають, проте ситуація у деяких випадках ускладняються тим, що більшість пошкоджених об’єктів житлово-комунального господарства знаходяться на підконтрольній терористам території.

У результаті бойових дій у Донецькій та Луганській областях, окрім об’єктів житлово-комунальної власності, електро- водо- газо- та теплопостачання, значних пошкоджень зазнали і залізнична інфраструктура, а також дорожнє господарство.

Так, загалом пошкоджено 1 тисяча 582 об’єкти Укрзалізниці. Завдано збитків більш ніж на 800 мільйонів гривень.

Разом з тим уже відновлено 736 об’єктів залізничної інфраструктури.

Крім того, постійно проводяться роботи з відновлення пошкоджень залізничних колій, мостів та шляхопроводів, будівель та інших об’єктів залізничної інфраструктури.

А в першу чергу, проводяться заходи з відбудови об’єктів інфраструктури для забезпечення перевезення пасажирів.

Зазнали значних руйнувань більш ніж півтори тисячі кілометрів автомобільних доріг загального користування у Донецькій та Луганській областях. Також частково зруйновані 33 мости і шляхопроводи довжиною близько 3 тисяч метрів. Збитки від цього сягають за 4 мільйони гривень.

Дорожніми службами спільно з піротехніками держслужби з надзвичайних ситуацій, на автомобільних дорогах загального користування в Донецькій та Луганській областях,  по мірі можливості, проводяться відновлювальні роботи, зокрема, здійснюється розбирання блокпостів, очищення проїзної частини, встановлення дорожніх знаків, ремонт огородження та інші роботи з експлуатаційного утримання.

 

версія для друку