українська російська англійська
Володимир Демчишин розповів про ситуацію в енергетичній галузі
23.03.2015 | 18:42
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України неухильно дотримується курсу на використання ринкових мотивів при ухваленні будь-яких рішень в галузі. Про це йшлося на брифінгу Міністра Володимира Демчишина, який відбувся сьогодні, 23 березня, в Кабінеті Міністрів України.

Володимир Демчишин розповів про ситуацію в енергетичній галузі. Зокрема, наголосив, що Міністерство продовжує працювати над реформуванням галузі. Основне завдання — створення ринкових, чесних правил гри, де зароблятимуть усі ефективні компанії, а не окремі монополісти. Чесний ринок — це єдиний шлях до розвитку та до залучення інвестицій, які нам вкрай необхідні.

Також Міністр зазначив, що енергетикам вдалося збалансувати енергосистему під час проходження опалювального сезону, незважаючи на критично низькі запаси вугілля на складах ТЕС, та  додав, що значною мірою цього досягнуто завдяки контрактам з імпорту електроенергії, які були економічно вигідними  для України.

Щодо нафтогазового напрямку Володимир Демчишин наголосив, що аукціони з продажу нафти сирої та скрапленого газу проводяться за новими принципами – прозоро і відкрито.

Міністр поінформував, що уперше за багато років розпочато здійснення реформ у вугільній галузі. Це досить складний процес, адже шахти отримували значні дотації, а тепер повинні перебудувати  роботу. За його словами, розроблено програму розвитку по кожній шахті. Міністр пояснив, що не йдеться про закриття шахт уже завтра - цей процес триває 2-3 роки. Крім того, зауважив Володимир Демчишин, фінансування таких шахт буде здійснюватися не з бюджету розвитку, а за іншою статтею видатків з бюджету – відповідно до програми ліквідації та консервації вугільних підприємств.

Міністр, відповідаючи на запитання представників ЗМІ, підкреслив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості неухильно дотримується курсу на використання ринкових мотивів при ухваленні будь-яких рішень в галузі. Щодо можливості купівлі російського газу з 1 квітня. Міністр заявив, що питання купівлі газу в Російській Федерації і надалі буде вирішуватися, зважаючи на умови, ціну та потребу в пальному.

За його словами, завдяки можливості закуповувати газ у європейських партнерів, у питанні закупівлі газу в РФ Україна має можливість зупинити закупівлю, якщо умови будуть невигідними, та продовжити, якщо ціна відповідатиме умовам ринку.

Такий самий підхід, як зазначив Володимир Демчишин, обрано і в питанні обслуговування державних підприємств у банківських установах. Оскільки держава потребує максимальної економії бюджетних коштів, ухвалено рішення провадити курс на передачу рахунків профільних підприємств з комерційних до державних банків. «Це рішення має виключно економічне обґрунтування», - наголосив Міністр.

Коментуючи підсумки переговорів у Брюсселі 20 березня, Володимир Демчишин зазначив, що переговори пройшли досить конструктивно в тому плані, що сторони сприймають Україну як надійного контрагента, який здатний забезпечити транзит газу з Росії до Європи. «В технічному плані рішення прийняте, воно буде готове юридично, і числа 13-14 квітня буде підписане», - зазначив Міністр.

Під час брифінгу він зупинився на інших питаннях роботи ПЕК України, які цікавили  журналістів. «Зараз завдання – залучити інвесторів, які принесуть не тільки гроші та нові технології, а й нову філософію життя», - зауважив Володимир Демчишин. - Тільки конкурс дасть змогу виробити продукт якісний і за нормальною ціною». Крім того, Міністр пояснив ситуацію щодо ПАТ «Укртранснафта», виплати зарплати шахтарям, розрахунків з «Енергоринком» та ін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку