українська російська англійська
Експерти ЄС оцінять діяльність МВС у рамках лібералізації візового режиму
23.03.2015 | 18:58
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Представники Експертної місії ЄС до кінця тижня працюватимуть у МВС та кількох інших відомствах, оцінюючи критерії виконання українською стороною другої фази дій Плану щодо лібералізації ЄС візового режиму.

Сьогодні, 23 березня, у  МВС почала свою роботу Експертна місія ЄС з оцінки критеріїв виконання другої фази дій Плану щодо лібералізації візового режиму. Члени місії ознайомляться з роботою підрозділів Міністерства внутрішніх справ у частині виконання пунктів плану, передбачених у блоці «Громадський порядок і безпека».

Основними напрямками діяльності відомства, які оцінюватимуть представники місії Євросоюзу, стануть заходи з протидії корупції, організованій злочинності та незаконному обігу наркотиків. Також експерти місії ЄС ознайомляться з роботою структурних підрозділів МВС у сферах протидії нелегальній міграції, незаконному обігові зброї та іншим злочинним проявам.

Заступник Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Тігран Авакян зазначив, що представники місії ЄС отримають всю необхідну інформацію, включаючи аналітичні дані. Крім того, фахівці МВС поінформують закордонних експертів про порядок функціонування відомчих баз даних, а також щодо аспектів ліквідації підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю.

«У такий непростий для нашої країни час ми не лише продовжуємо належним чином виконувати свої функції, а й намагаємося розвивати наші правоохоронні органи, звичайно – із залученням наших європейських партнерів», – зазначив Тігран Авакян.

Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе поінформувала експертів ЄС про процес реформування окремих служб МВС. Зокрема, мова йшла про створення підрозділу патрульної служби на базі міліції Києва, а також про плани стосовно створення таких підрозділів в Одесі, Львові, Харкові та Дніпропетровську.

Фахівці оціночної місії ЄС працюватимуть у МВС та кількох інших відомствах до кінця цього тижня. Вони оцінять критерії виконання українською стороною другої фази дій Плану щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом, передбачених у блоці «Громадський порядок і безпека».

За результатами роботи експерти з ЄС підготують звіт, який буде представлений на розгляд держав-членів ЄС. Від результатів місії залежить рішення Єврокомісії про скасування ЄС візового режиму для України.

 

версія для друку