українська російська англійська
У ПРООН схвалюють ініціативу щодо створення офісів реформ у кожному регіоні України
23.03.2015 | 20:07
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального  розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко обговорив питання відкриття офісів з впровадження реформ у всіх регіонах України під час зустрічі з Адміністратором Програми розвитку ООН (ПРООН), заступником Генерального секретаря ООН Хелен Кларк.

«Зараз ми вже на стадії відкриття в кожній області офісу з впровадження реформ. Ми вважаємо, що це прискорить питання децентралізації, зміни адміністративно-територіального устрою, добровільного об’єднання громад, надання публічних послуг. Крім того, це сприятиме пришвидшенню впровадження електронного урядування», - повідомив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що «цей офіс не буде урядовим, цей офіс буде підтримуватись Урядом, але створюватиметься на базі активістів місцевих громад». «Ми переконані, що це пришвидшить просування реформи місцевого самоврядування в Україні», - зазначив він.

За словами Геннадія Зубка, «дуже важливе питання – підготовка людей на місцях, тому що коли стає питання про кредитні ресурси, інші програми розвитку потрібно розуміти, хто буде виконувати ці програми і хто буде працювати з такими кредитними  ресурсами».

«Ми маємо велику потребу у проведенні консультацій на місцях – від кожної громади ми отримуємо запити щодо експертів і фахівців, щодо територіального об’єднання та децентралізації», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

Геннадій Зубко впевнений, що такі офіси реформ координуватимуть роботу з місцевими громадами і запропонував ПРООН активно долучитись до такої форми співпраці. За його словами, такі офіси допоможуть також у складанні перспективних планів об’єднання громад, що є важливою складовою розвитку територій. 

У свою чергу Хелен Кларк схвально оцінила цю ініціативу: «Це дуже багатообіцяюча ініціатива створення такого офісу, і ми маємо вивчити цю інформацію для того, щоб розуміти як можна співпрацювати».

«Ми були б дуже зацікавленні у  співпраці з вами», - наголосила вона.

Хелен Кларк підтримала необхідність «навчати людей на місцях у контексті децентралізації, тому що дуже часто, коли передаються повноваження, - люди не готові їх прийняти».

«Якщо ми зі свого боку можемо підтримати цю роботу, думаю, ми із задоволенням це зробимо», - підкреслила вона.

 

версія для друку