українська російська англійська
Хелен Кларк підтримує План гуманітарного реагування на 2015 рік
23.03.2015 | 20:12
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального  розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко обговорив План гуманітарного реагування на 2015 рік та проведення Міжнародної конференції на підтримку реформ в Україні під час зустрічі з заступником Генерального секретаря ООН, Адміністратором Програми розвитку ООН (ПРООН) Хелен Кларк.

«В активній роботі з Представництвом ООН в Україні Урядом України був створений План гуманітарного реагування, а також при підтримці Євросоюзу та Світового банку розроблено  надзвичайно важливий документ – Оцінка шляхів відновлення та розбудови миру», - сказав Геннадій Зубко. Він наголосив на важливості діяльності Координаційної ради Представництва ООН в Україні на чолі з Нілом Вокером спільно з Урядом України, яка провела велику роботу з визначення гуманітарних потреб та мобілізації міжнародної допомоги для підтримки України.

За словами Віце-прем’єр-міністра України, всі ці дані увійшли у матеріали до проведення Міжнародної конференції на підтримку реформ в Україні, яка відбудеться наприкінці квітня. «Ця конференція має на меті серед іншого привернути увагу до гуманітарної ситуації на Донбасі, як одного з пріоритетів зусиль донорської спільноти», - зазначив він.

«Ці матеріали складають той гуманітарний блок, який представлятиме Україна для залучення додаткових коштів. Ми хочемо розказати, що відбувається в Україні і якої допомоги ми потребуємо, - пояснив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України запросив Хелен Кларк взяти участь у цій конференції.

У свою чергу Хелен Кларк позитивно оцінила План гуманітарного реагування на 2015 рік та спільні зусилля зі створення звіту з оцінки шляхів відновлення та розбудови миру. «Я з великим ентузіазмом сприймаю план відбудови території, відновлення миру. В ньому дійсно є аналіз всіх потреб громад щодо відновлення інфраструктури, соціальних послуг, економічного відновлення та забезпечення толерантності і діалогу», - сказала вона.

«Я переконана, що Міжнародна конференція буде дуже важливою для привернення уваги міжнародної  спільноти до потреб України. Ми вважаємо, що така конференція дуже вчасна для представлення потреб України», - вважає Хелен Кларк.

«Ви можете покладатись на нашу підтримку у забезпеченні цього широкого плану відновлення», - підкреслила вона.

Довідково

Спільно з Українською Стороною ООН впродовж 1 серпня – 31 грудня 2014 р. реалізовано Попередній план реагування в Україні, в рамках якого на цілі гуманітарної допомоги було витрачено понад 32 млн. дол. США. Загальний обсяг всієї гуманітарної допомоги, наданої Україні у 2014 р., становить 71,8 млн. дол. США. Програма розвитку ООН спрямована на відновлення постраждалих територій, водночас з огляду на непросту гуманітарну ситуацію в Україні ПРООН також зосередилась на підтримці внутрішньо переміщених осіб: у 2014 р. допомогу від ПРООН отримали понад 30 тис. переселенців з АР Крим та східних областей. 

 

версія для друку