українська російська англійська
Іспанські та польські експортери овочів отримали попередження від Держветфітослужби України
24.03.2015 | 10:16
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Останнім часом при здійсненні фітосанітарного контролю вантажів з овочевою продукцією з Іспанії та Польщі почастішали випадки виявлення західного квіткового трипсу – небезпечного карантинного шкідника, обмежено-поширеного на території України. Про це повідомляють у Держветфітослужбі.

Як зазначають у відомстві, з початку поточного року у відібраних зразках свіжих овочів державними фітосанітарними інспекторами Головної державної фітосанітарної інспекції та Державної фітосанітарної інспекції Львівської області було зафіксовано 11 випадків виявлення західного квіткового трипсу (7 з Іспанії та 4 з Польщі), загальним обсягом 36,324 тонни. Період ввезення з  14 січня по 17 березня.

В українському відомстві підкреслюють:  відповідні служби обох країн проінформовано нотифікаційними повідомленнями про випадки виявлення західного квіткового трипсу у вантажах.

«Державною ветеринарною та фітосанітарною службою проінформовано нотифікаційними повідомленнями національні організації з карантину та захисту рослин Іспанії та Польщі щодо виявлення західного квіткового трипсу у вищезазначених вантажах, відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів №13 «Нотифікації», якою передбачається, що нотифікації видаються при виявленні серйозних невідповідностей імпортованих вантажів заявленим фітосанітарним вимогам, або для повідомлення щодо проведеної екстреної дії при виявленні шкідливого організму, який становить потенційну загрозу та надсилаються негайно країною-імпортером експортуючій країні».

Крім цього, фахівці Держветфітослужби надіслали листи до Міністерства сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища Королівства Іспанії та Головної інспекції здоров’я рослин та насінництва Республіки Польща з вимогою терміново вжити заходи щодо недопущення порушень міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів та фітосанітарних вимог України, і забезпечити експорт рослинної продукції, вільної від західного квіткового трипсу (Frankliniella occidentalisPerg.).

«Мова про припинення постачання рослинної продукції із зазначених країн не ведеться, проте, якщо буде перевищено певний поріг, повне припинення постачання не виключається, - зазначають Держветфітослужбі. - Поки у разі невідповідності вантажу вимогам України, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України відповідно до  МСФЗ № 20 «Вказівки щодо фітосанітарної системи регламентації імпорту» застосовуватиме повернення вантажу».

Довідково

Західний квітковий трипс - небезпечний шкідник плодових, польових, тепличних та декоративних культур, який ушкоджує понад 250 видів рослин з 64 родин. Його личинки й дорослі особини харчуються на плодових (абрикосі, персику, сливі, нектарині тощо); овочевих (томатах, огірках, солодкому перці, горосі); квіткових (троянді, гвоздиці, хризантемах, герберах, гладіолусах), висмоктуючи клітинний сік рослин.

 

версія для друку