українська російська англійська
Уряд гарантує соціальний захист переселенцям зі Сходу
24.03.2015 | 10:44
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Кожного дня до регіональних штабів з питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб, створених на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій в кожній області України, звертаються люди, які виїхали з районів проведення антитерористичної операції. Вони потребують допомоги та захисту держави.

Кожна людина, яка звертається та реєструється у регіональних штабах, гарантовано отримує соціальну допомогу від держави, тимчасове житло та медичну і психологічну допомогу, а також має можливість працевлаштуватися.

Так, аби отримати допомогу  у працевлаштуванні, людині потрібно звернутися до центрів зайнятості, що функціонують у кожному регіоні України.

Станом на сьогодні, за сприянням у працевлаштуванні, до центрів зайнятості вже звернулися 32 тисячі 151 особа, з них працевлаштовано 5 тисяч 193 особи.

Крім того, громадяни можуть самостійно, за допомогою Інтернет-порталу „Труд”,  здійснювати пошук роботи шляхом перегляду вакансій та безпосередньо звертатися до роботодавця. Для оперативного підбору громадянам роботи функціонує також сервіс „Пошук роботи” Державної служби зайнятості за номерами  0-800-50-50-60 зі стаціонарного телефону та 730 – з мобільного.

У разі виникнення питань із пенсійного забезпечення вимушені переселенці можуть звертатися до найближчого управління Пенсійного фонду України. Внутрішньо переміщеним особам забезпечено прийом за місцем тимчасового перебування та розгляд їх звернень у терміновому порядку.

Наразі з питань переведення на нове місце перебування пенсійних справ  звернулося  майже 970 тисяч  пенсіонерів із східних областей. Вже отримують виплати пенсій за тимчасовим місцем проживання 892 тисячі людей.

Крім того, вимушені переселенці постійно отримують гарантовану соціальну допомогу від держави.  На цей час вже 41 тисяча 123 особи отримують різні види соціальної допомоги. 

 

версія для друку