українська російська англійська
Робота рятувальників ДСНС на Сході України
24.03.2015 | 11:00
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Окрім доставки гуманітарної допомоги, рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій здійснюють ряд заходів щодо розмінування місцевості, відновлення інфраструктури та систем життєзабезпечення, а також підготовки захисних споруд у населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Так, у Луганській області щодня рятувальниками виконуються роботи щодо розбору зруйнованих внаслідок артобстрілів та ведення бойових дій будинків. При цьому тільки впродовж двох місяців луганськими рятувальниками було врятовано з-під завалів 13 людей.

Зокрема, під час бойових дій у місті Попасна рятувальники врятували з-під завалів чотирьох осіб, у місті Щастя – шестеро місцевих мешканців. Окрім цього, внаслідок мінометного обстрілу був зруйнований житловий будинок у селищі Кряківка, де в ході робіт з розбору завалу, рятувальниками ДСНС було вилучено тіла трьох людей. Також, було проведено розбір завалу багатоквартирного житлового будинку у місті  Щастя. У цьому випадку, обійшлося без трагічних наслідків.

Незважаючи на те, що більшість доріг і території заміновані бойовиками, одним із головних завдань рятувальників, які працюють на Сході, є пошук безпечних шляхів вивезення людей на підконтрольні Україні території. Саме тому зведений загін Мобільного рятувального центру під керівництвом Сергія Лавриненка, який наразі працює у Луганській області, щоденно проводить пошук таких шляхів. Таким чином вже обстежено близько 3 тисяч кілометрів території Луганської області, визначені безпечні маршрути, як для вивезення людей, так і для доставки гуманітарних вантажів мешканцям, що залишилися в населених пунктах.

Також впродовж минулого тижня зведений загін Мобільного рятувального центру ДСНС провів очищення захисних споруд та сховищ у місті Лисичанськ та Лисичанському районі. А також були підготовлені укриття для людей на випадок обстрілів.

Загалом рятувальниками Мобільного рятувального центру вже підготовлено до експлуатації більше 600 квадратних метрів захисних споруд житлового району Лисичанськ. 

На окрему увагу заслуговують піротехніки ДСНС. Саме завдяки роботі піротехнічних підрозділів було відновлене життєзабезпечення майже усіх населених пунктів Луганської області.

Так, з початку року піротехнічними підрозділами було обстежено близько 123 га територій на Сході України, у тому числі шляхи інженерних комунікацій і ділянки, на яких проводилися аварійно-ремонтні роботи щодо наявності вибухонебезпечних предметів. Внаслідок чого було вилучено та знешкоджено майже 2 тисячі вибухонебезпечних предметів.

Так, лише протягом вчорашнього дня піротехніки ДСНС обстежили території Слов’янського району - селища Семенівка, Миколаївка, Карпівка, Райгородок, а також місто Маріуполь Донецької області.

Сапери групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення донецького гарнізону рятувальників вилучили та у спеціально відведеному місці знищили 2 бойових касетних елементи реактивної системи залпового вогню «Ураган» та реактивний снаряд, що були напередодні виявлені в Іллічівському районі міста Маріуполя.

У той же час у Луганській області обстежено територію сіл Трьохізбенка та Дмитрівка Новоайдарського району.

Загалом тільки за минулу добу піротехнічні підрозділи ДСНС виявили та вилучили 45 боєприпасів, серед яких 9 артилерійських снарядів, 15 мінометних мін, 11 бойових гранат, 3 реактивних боєприпаси та 7 інших вибухонебезпечних предметів.

Останнім часом трапляються випадки травмування людей та особливо дітей від вибухонебезпечних предметів.

Саме тому рятувальники звертаються в першу чергу до батьків: розповідайте своїм дітям про ту небезпеку, яку приховують у собі боєприпаси. Нагадуємо, що якщо ви або ваші діти побачили на вулиці підозрілий предмет, то в жодному разі не торкайтеся до нього та не намагайтеся зрушити його з місця. Терміново телефонуйте за номером 101 або 102.

 

версія для друку