українська російська англійська
Щодо відновлення життєдіяльності у Донецькій та Луганській областях
25.03.2015 | 10:36
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Щоденно, завдяки рятувальникам Державної служби з надзвичайних ситуацій, зокрема піротехнічним підрозділам, аварійно-ремонтні бригади підприємств та комунальних служб мають змогу проводити відновлювальні роботи на Сході України.

Проте, все одно існує ряд проблем щодо відновлення життєдіяльності у Донецькій та Луганській області. Адже більшість пошкоджень знаходяться на територіях, непідконтрольних Уряду України, або на лінії розмежувань, де постійно ведуться обстріли. Крім того, досить значна частина територій наразі потребує розмінування.

У Луганській області, через ці причини наразі немає можливості підключити до газопостачання 1400 абонентів з селищ Кряківка, Трьохізбенка та Сокольники Новоайдарського району.

Разом з тим, завдячуючи піротехнікам ДСНС, аварійні бригади змогли дістатися до трансформаторних підстанцій та електромереж і приступили до проведення ремонтних робіт у селищі Троїцьке Попаснянського району. Зараз там без електропостачання залишається близько 500 абонентів. Роботи щодо відновлення електропостачання планується завершити до кінця місяця.

Також, близько півтори тисячі абонентів ще й досі залишаються без централізованого водопостачання через пошкодження магістрального водопроводу у селищі Кримське Новоайдарського району та частині міста Попасної. Пошкоджені ділянки цього водопроводу знаходяться на підконтрольній терористами території.

Це є головною проблемою не лише для міста Попасна та села Кримське, але й для  інших населених пунктів Луганської області, адже більшість водопровідних свердловин в регіоні знаходяться на окупованій території.

Також, наразі є проблема щодо залучення до ремонтних робіт  техніки, зокрема, екскаваторів. Крім того, бракує будівельних матеріалів: труб, паливно-мастильних та  гідроізоляційних матеріалів.

Разом з тим, аварійно-відновлювальні бригади комунального підприємства «Луганськвода» звернулися до Луганської обласної державної держадміністрації з питання допомогти в організації «зелених коридорів» для доправлення ремонтних бригад до місць аварій на водопроводах та підвозу ремонтних і витратних матеріалів, у тому числі рідкого хлору для дезінфекції води за напрямками Білогорівка-Стаханов, Алчевськ-Нижне, Лоскутовка-Золоте та Нижне-Кримське.

Ці напрямки  також  знаходяться під контролем терористичних угрупувань. Наразі ведуться перемовини щодо прийняття компромісного рішення, яке дозволило б убезпечити людей і не допустити використання технологічно необхідної небезпечної хімічної речовини не за призначенням.

Відновлювальні роботи вже розпочато органами місцевого самоврядування у містах Попасна та Щастя.

Зокрема у місті Попасна проводяться роботи з відновлення дахів і скління житлових будинків, а у місті Щастя відремонтовано вже 160 квадратних метрів покрівлі пошкоджених житлових будинків.

З метою організації відновлення об’єктів, пошкоджених у ході бойових дій, в населених пунктах Луганської області триває робота з формування переліку таких об’єктів, визначення обсягів відновлювальних робіт та потреб у будівельних матеріалах.

У Донецькій області, у місті Авдіївка станом на сьогоднішній день частково відновлено електро-,  газопостачання, ведуться роботи по підключенню споживачів.

Також, вже відновлене централізоване теплопостачання більшої частини міста. А саме: у трьох кварталах (Ювілейний, Строїтелів, 9 квартал),  по бульвару Шевченка та  на трьох вулицях (вул. Карла Маркса, Комунальна, Молодіжна).

Наразі проводяться заходи по відновленню роботи Донецької фільтрувальної станції, яка є єдиним джерелом водопостачання Авдіївки.

Поки що  залишаються повністю знеструмленими 8 населених пунктів Ясинуватського району: селища Водяне, Піски, Тоненьке, Сєверне, Спартак, Новоселівка Друга, Веселе, Опитне. Крім того, без електроенергії залишається близько 4,5 тисяч споживачів міст Авдіївка та Дебальцеве.

Протягом вчорашнього дня відновлювальні роботи проводились  у місті Маріуполі в мікрорайоні «Східний», що постраждав від обстрілів терористів. Зокрема, здійснювалося перекриття покрівлі 9-ти поверхового багатоквартирного будинку, скління вікон приватних будівель по вулицях Київська та Олімпійська та проведено ремонтні роботи у дитячих садках № 160 та № 165.

Також, у містах Мар’їнка, Артемівськ та Артемівському районі аварійними бригадами проводились роботи щодо відновлення енерго- та  газопостачання населених пунктів.

 

версія для друку