українська російська англійська
У Києві відбувся брифінг для акредитованих в Україні військових аташе з питань фінансування Збройних Сил України
25.03.2015 | 15:24
Прес-служба Міністерства оборони

25 березня у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся брифінг заступника директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України Костянтина Кіфоренка для представників Київської асоціації військових аташе.

Костянтин Кіфоренко поінформував акредитованих в Україні представників іноземного дипломатичного корпусу про стан виконання кошторису Міністерства оборони України 2014 року та окреслив пріоритетні напрями фінансування Збройних Сил України у 2015 році.

Він наголосив, що відповідно до Державного бюджету України на 2015 рік, Міністерству оборони України передбачається 45,8 млрд  грн  або 2,7 % ВВП. Це на 18,5 млрд  грн  або в 1,7 разу більше, ніж у 2014 році. До цієї суми входять заплановані державні гарантії на суму 4,4 млрд грн, які надаватимуться Міноборони згідно з рішенням Уряду.

Заступник директора Департаменту фінансів повідомив, що із загальної суми оборонного бюджету близько 29,8 млрд  грн (або понад 65 %) планується спрямувати на утримання Збройних Сил України.

Зокрема, Державним бюджетом України 2015 року на будівництво та придбання житла для військовослужбовців Збройних Сил України вперше затверджені видатки, які відповідають показникам Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби та членів їх сімей – це 1 мільярд 140,5 мільйонів гривень.

Майже 14 млрд грн або 30,3 % оборонного бюджету 2015 року планується спрямувати на розвиток озброєння та військової техніки. У 2014 році ця сума становила 3,9 млрд грн або 14,3 %. Необхідність збільшення видатків пов’язана з поточною воєнно-політичною ситуацією в Україні та незадовільним станом окремих зразків озброєння та військової техніки, вік яких становить більше 30 років.

Крім того, близько 2,1 млрд  грн.  або 4,6 % оборонного бюджету призначається на підготовку Збройних Сил України. В бюджеті минулого року ця сума становила 1,1 млрд грн.

Також заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України Костянтин Кіфоренко повідомив, що у 2014 році на рахунки Міноборони у якості благодійної допомоги надійшло 153,3 млн грн. Разом з цим, безпосередньо від громадян та благодійних організацій військові частини Збройних Сил України отримали та облікували допомоги на понад 426 млн грн.

 

версія для друку