українська російська англійська
Щодо роботи піротехнічних підрозділів на Сході України
26.03.2015 | 11:36
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

На Сході України у посиленому режимі продовжують працювати підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій. Щоденно піротехніками ДСНС проводяться роботи щодо розмінування звільнених територій, аби гарантувати безпеку людей та дати змогу аварійно-ремонтним бригадам проводити роботи по відновленню життєдіяльності населених пунктів Донецької та Луганської областей.

Так, протягом двох останніх днів піротехніки ДСНС обстежили близько 5 гектарів території Донбасу та виявили і знешкодили 51 боєприпас, з яких 8 артилерійських снарядів, 10 мінометних мін, 21 бойова граната, 3 реактивних боєприпаси та 9 інших вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, у Донецькій області було перевірено 3 гектари території селищ Семенівка, Миколаївка, Райгородок Слов’янського району, Новоолександрівка Красноармійського району, міст Слов’янськ, Краматорськ та Маріуполь. Під час перевірки було виявлено та вилучено 43 боєприпаси.

У той же час спеціалісти у Луганській області обстежили близько 2 гектарів. Ще селища Трьохізбенка, Дмитрівка, Передільськ Новоайдарського району, міста Гірське та Щастя. На території цих населених пунктів піротехніки вилучили 8 боєприпасів.

Окрім роботи на Сході України, піротехніки Держслужби з надзвичайних ситуацій очищують й інші території країни від вибухонебезпечних предметів минулих війн.

25 березня харківська піротехнічна група навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС у Нововодолазькому районі знешкодила майже 3 тисячі одиниць боєприпасів часів Другої світової війни.

Небезпечні знахідки були виявлені на території Старовірівської сільської ради в селищі Палатки поблизу залізничної станції «Власівка» на відстані 300 метрів від житлових будинків. За попередніми даними було вилучено 37 артилерійських снарядів діаметром 152 мм, 44 мінометних міни 82 мм та 2 тисячі 831 артснаряд 45 мм.

Всі виявлені боєприпаси були знешкоджені у спеціально відведеному місці шляхом підриву.

У зв’язку з цим, ми вкотре звертаємося до громадян аби нагадати елементарні правила безпеки:

- якщо ви побачили на вулиці підозрілий предмет, ні в якому разі не торкайтеся до нього та не намагайтеся зрушити його з місця. Категорично забороняється також заливати підозрілий предмет рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух). Терміново телефонуйте за номером 101 або 102.

Шановні батьки, навчайте цим елементарним правилам своїх дітей!

 

версія для друку