українська російська англійська
Зорян Шкіряк провів зустріч з групою експертів ЄС
26.03.2015 | 16:16
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Відсьогодні в Україні починає працювати команда експертів цивільного захисту ЄС з питань управління у надзвичайних ситуаціях, до складу якої увійшли кращі фахівці з Фінляндії, Франції, Латвії, Греції, Бельгії, які до 26 квітня цього року допомагатимуть українським відомствам розробити процедуру отримання гуманітарної допомоги, а також поліпшити роботу у сфері медицини та охорони здоров’я.

26 березня виконуючий обов’язки Голови ДСНС України Зорян Шкіряк зустрівся з керівником експертної групи ЄС Пітером Йоханссоном та її представниками, аби узгодити подальші кроки взаємодії в ході роботи міжнародної місії.

На початку зустрічі Зорян Шкіряк подякував представникам експертної групи за ту допомогу, яку Україна вже отримала і продовжує отримувати від європейської спільноти, і зазначив, що нині українці, як ніколи раніше, потребують підтримки від світу, аби спільними зусиллями подолати російську агресію.

«Ситуація на Сході України наразі є вкрай складною, адже Росія постійно порушує Мінські домовленості. На Донбасі гинуть не лише військові, але й рятувальники, які продовжують виконувати свою роботу, незважаючи на постійні обстріли з боку терористів. Саме тому я переконаний, що той досвід, який ми отримаємо від місії Європейського Союзу, буде дійсно неоціненним для нашої країни. Ми готові до плідної співпраці. І я хочу запевнити наших друзів, європейських партнерів, що ми працюватимемо у двосторонньому форматі. Це буде спільна робота ДСНС України, МВС України, Державної прикордонної служби та Міністерства охорони здоров’я. Адже наше спільне завдання – перемогти ворога та подолати труднощі. І я переконаний, що спільними зусиллями Україна зможе стати незалежною країною та приєднатися до родини Європейського Союзу», - зазначив Зорян Шкіряк.

У свою чергу, керівник команди координаційних експертів Пітер Йоханссон висловив слова вдячності Державній службі України з надзвичайних ситуацій за ту роботу, яка нині проводиться на сході країни. Він зазначив, що Європейський Союз направив до України найкращих фахівців, які зможуть передати досвід роботи у надскладних умовах, а також спільно з українськими колегами розробити шляхи співпраці та виробити певні рекомендації для подальшої роботи.

«Це лише перша наша місія в Україні. Проте я з впевненістю можу сказати, що не остання. Я переконаний, що це початок нашої плідної співпраці. Ми плануємо також налагодити взаємодію з Україною у сфері протидії надзвичайним ситуаціям та управління ризиками, проводити навчання щодо дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Ми прагнемо повної взаємодії та підтримки з боку наших українських колег. І я переконаний, що ми отримаємо цю підтримку і наша робота буде корисною та необхідною для України», - зазначив Пітер Йоханссон.

На завершення зустрічі учасники обговорили подальші кроки взаємодії між українськими відомствами та експертною місією і домовилися про наступну розширену зустріч за участю представників  ДСНС, МВС України, Державної прикордонної служби та Міністерства охорони здоров’я.

 

версія для друку