українська російська англійська
Державна підтримка індивідуальних сільських забудовників на будівництво та придбання житла - один з пріоритетних напрямків роботи Мінрегіону
26.03.2015 | 18:39
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Абрамовський взяв участь у розширеному засіданні Ради асоціації «Власний дім», яке відбулося 26 березня в Мінрегіоні.

Основною темою для спілкування в ході засідання стало питання стану житлової та побутової сфері села, яка за якісними характеристиками суттєво поступається міській.

«Крім того, темпи будівництва житла на селі не відповідають вимогам сільського населення, через що багато селян, а особливо молодь покидають села», - зазначив Роман Абрамовський.

За словами заступника Міністра, на сьогодні єдиним видом покращення житлово-побутових умов селян є регіональні програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, які почали впроваджуватися з 1997 року в Україні, зокрема, програма «Власний дім».

За  період впровадження Програми 96,0 тис. сільських сімей отримали Державні пільгові кредити, що дало можливість ввести в дію 1 млн. 579 тис. кв. м. найдешевшого житла, підключити до існуючих комунікацій 74,0 тис. сільських будинків та провести комплекс заходів по спорудженню водо-газових мереж та розвитку особистого селянського господарства.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок Державного бюджету, асигнувань місцевих бюджетів та коштів населення. За час існування Програми сільським забудовникам надано пільгових кредитів в обсязі 1 млрд. 158 млн. грн., в тому числі 612,0 млн. грн. за рахунок державного бюджету, 546,0 млн. грн. - місцевих бюджетів та інших джерел фінансування. При цьому співвідношення обсягів фінансуванні Програми «Власний дім» відповідно складає 53% з Державного бюджету та 47% з місцевих бюджетів та інших джерел.

«Це означає, що при фінансування з Державного бюджету залучаються приблизно такі ж обсяги з місцевих бюджетів», - зауважив Роман Абрамовський.

Заступник Міністра нагадав, що цільова програма  «Власний дім» визначається  як один із головних напрямків діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування  у сфері  соціального розвитку регіонів. Він також нагадав, що термін дії Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року завершується і Мінрегіоном будуть вжиті відповідні заходи, щоб сільське населення не залишилося без Державної підтримки.

«Мінрегіоном розробляється план заходів реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020р., затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 р. №385. Надання Державних пільгових кредитів за Програмою «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» визначається як один з пріоритетних напрямків, оскільки діяльність фондів відповідає регіональній політиці Уряду щодо розвитку сільських населених пунктів та покращення їх благоустрою», - сказав Роман Абрамовський.

Заступник Міністра перевів акценти з аналізу статистичних даних на формат живого спілкування та відзначив, що реалізація даної Програми, буде поштовхом для розв’язання проблем села та дасть змогу підвищувати привабливість проживання та роботи в сільській місцевості серед молоді та економічно активного сільського населення.

Довідково

На реалізацію регіональних програм «Власний дім» в державному та місцевих бюджетах на 2014 рік було передбачено 120,1 млн. грн., в тому числі за рахунок Державного бюджету 48 млн. грн. та за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел у обсязі  72,1 млн. грн.

За 2014 рік, без врахування АР Крим, Донецької та Луганської областей, було надано кредитів близько 35,4 млн. грн., що на 16 відсотків більше в порівнянні з відповідним періодом 2013 року (30,5 млн. грн.).

Всього було проплачено 90 млн. 763 тис. грн., що на 5 % більше в порівнянні з відповідним періодом 2013 року (86 млн. 96 тис. грн.), в тому числі: за рахунок Державного бюджету було надано – 35 млн. 642 тис. грн.; за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел – 55 млн. 121 тис. грн.

За рахунок усіх джерел фінансування за 2014 рік введено в експлуатацію житлових будинків загальною площею 70,3 тис. кв. м., підключено до існуючих комунікацій 2190 раніше збудованих садиб та розпочато кредитування близько 3500 сільських сімей.

Кращих показників щодо впровадження регіональних програм «Власний дім» в 2014 році досягли фонди: Вінницький (надано 696 кредитів на 10 млн. 178 тис. грн.); Волинський (332 кредити на 10 млн. 284 тис. грн.), Херсонський (380 кредитів на 10 млн. 61 тис. грн.), Одеський (320 кредитів на 8 млн. 680 тис. грн.), Закарпатський (303 кредити на 8 млн. 492 тис. грн.) та Чернігівський (414 кредитів на 6 млн. 374 тис. грн.). 

На 2015 рік на реалізацію регіональних програм «Власний дім» передбачено  115,8 млн. грн. із загального і спеціального фондів Держбюджету.

 

версія для друку