українська російська англійська
Богдан Червак звернувся з відкритим листом до представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович щодо ситуації в Криму
27.03.2015 | 14:14
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак звернувся з відкритим листом до представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дуні Міятович.

У листі зокрема зазначається: «Змушені вкотре звернутися до Вас з приводу ситуації, яка виникла в Автономній Республіці Крим.

Російська окупаційна влада розпочала справжню медійну «зачистку»: з півострова витісняють усі кримськотатарські ЗМІ. Зокрема, вже з 1 квітня може припинити роботу кримськотатарська компанія «АТR», яку силовими засобами змушують оформлювати нову ліцензію відповідно до законів Російської Федерації.

При цьому нелегітимна влада в Криму не приховує свого ворожого ставлення до кримськотатарських ЗМІ, в тому числі до одного з найбільших каналів - «АТR». Лунають погрози кримськотатарським журналістам, створюються нестерпні умови для виконання ними професійних обов’язків.

У такий спосіб маріонеткова влада в Криму позбавляє кримських татар можливості зберігати і розвивати власну мову, культуру, національні традиції, сповідувати свою релігію.

У своїй заяві з цього приводу Ви слушно зауважили, що в Криму «відбувається ліквідація вільних ЗМІ та тиск на незалежні й критичні голоси». Однак, Ваш заклик зупинити цензуру та забезпечити захист журналістів проігноровано російською окупаційною владою.

Зрештою, проігноровано усі Ваші заклики щодо захисту прав українських, кримськотатарських і зарубіжних журналістів у Криму.

Зупинити таке свавілля може адекватна і жорстка позиція міжнародної медіа спільноти, зокрема ОБСЄ, яка, в тому числі, опікується сферою свободи слова та незалежності медіа.

А тому звертаюся до Вас, як високопоставленого чиновника ОБСЄ, невідкладно, на найвищому рівні, в рамках Постійної ради під керівництвом Голови ОБСЄ розглянути питання щодо порушення Росією та її маріонетковою владою в Криму свободи слова, прав журналістів, загальновизнаних стандартів у сфері ЗМІ».

 

версія для друку