українська російська англійська
Олексій Зарудний: Усі пенсії виплачуватимуться вчасно
30.03.2015 | 11:00
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Пенсійний фонд виконує і буде виконувати усі свої зобов’язання із виплати пенсій, незважаючи на проблеми, які існують сьогодні у пенсійній системі. Про це в ефірі телеканалу «Інтер» заявив Голова Правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний.

«Проблеми розбалансованості пенсійної системи дійсно є, і вони виникли не сьогодні. Зараз бюджет Пенсійного фонду збалансований таким чином, в тому числі за рахунок коштів держбюджету, щоб ми могли забезпечити виплату пенсій. Сьогодні 80 млрд. грн. бюджету Пенсійного фонду фінансуються за рахунок дотацій із держбюджету. Із них 19 млрд. - це покриття дефіциту і 60 млрд. – це фінансування пенсій по різним пенсійним програмам. Ці цифри не змінювалися з початку року, коли був затверджений бюджет Пенсійного фонду», - пояснив він.

Він підкреслив, що проблема дефіциту бюджету ПФ виникла «не сьогодні, і не в минулому році, і навіть не в позаминулому». «Так було всі попередні роки. Але цей Уряд вперше відкрито говорить про ті проблеми, які є в пенсійній системі, в тому числі і про реальний дефіцит бюджету Пенсійного фонду. І саме цей Уряд вперше почав робити реальні кроки, щоб виправити цю ситуацію», - наголосив Олексій Зарудний.

За словами Олексія Зарудного, для наповнення бюджету Пенсійного фонду вже прийнятий закон, який обмежує надвисокі спецпенсії депутатів, суддів, прокурорів. «На сьогодні розроблений комплексний законопроект, який має вирішити проблему розбалансованості бюджету і забезпечити фінансову стабільність пенсійної системи», - підкреслив він, додавши, що відповідний законопроект буде внесений на розгляд Верховної Ради вже найближчим часом.

Голова Правління запевнив, що Пенсійний фонд як виконував, так і буде виконувати свої зобов’язання перед пенсіонерами. «На минулому тижні ми завершили фінансування пенсій березня, а з 4 квітня, відповідно до графіку, розпочнеться фінансування пенсій квітня», - наголосив Олексій Зарудний.

 

версія для друку