українська російська англійська
Уряд Німеччини надасть Україні нецільовий кредит 500 млн. євро на відбудову Сходу України
01.04.2015 | 16:31
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про нецільовий фінансовий кредит та Рамкової угоди між Урядом України та Кредитною Установою (KfW) про надання індивідуальних кредитів загальним обсягом до 500 млн. євро відбулася в Берліні у середу, 1 квітня.

Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та Державний секретар Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Матіас Махніг підписали відповідні документи під час 8-го засідання українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва.

Геннадій Зубко наголосив, що підписання Меморандуму та Рамкової угоди стали успішним підсумком переговорів, розпочатих у серпні 2014 року Президентом України Петром Порошенком та Канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Віце-прем`єр-міністр України від імені Уряду подякував керівництву Федеративної Республіки Німеччина «за підтримку України у час безпрецедентних історичних випробувань».

За його словами, український Уряд готовий включитись в реалізацію проектів для нецільового фінансового кредиту.

Геннадій Зубко підкреслив, що ці кошти будуть направлені на відбудову та модернізацію східної частини України, у тому числі нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та модернізацію об’єктів інфраструктури будь-якої форми власності у сферах транспорту, енергетики теплопостачання, енергоефективності, водопостачання, водовідведення, соціальної інфраструктури, відновлення та будівництва житла. «Ці кошти стануть підтримкою для всієї України – як на Сході, так і на Заході», - зазначив він.

У відповідності із підписаними документами індивідуальні позики будуть використовуватися для фінансування проектів на територіях Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, а також інших регіонів України, де велика кількість офіційно зареєстрованих вимушено переміщених осіб.

Додатково фінансові ресурси можуть бути виділені банком KfW в червні 2015 року. Термін погашення кредиту до 15 років, пільговий період складатиме 5 років.

Віце-прем`єр-міністр України також поінформував учасників засідання про реалізацію Гуманітарного плану реагування та запросив німецьку сторону до участі у Міжнародній конференції на підтримку реформ в Україні, яка має відбутися у квітні в Києві. «Метою цієї конференції є об’єднання зусиль міжнародної спільноти на підтримку ключових реформ в Україні із одночасним забезпеченням заходів із відбудови Донбасу», - додав він.

 

 

версія для друку