українська російська англійська
Україна стала повноправним членом Західноєвропейської Асоціації Ядерних Регуляторів
01.04.2015 | 16:44
Прес-служба Державної інспекції ядерного регулювання

Україна стала повноправним членом Західноєвропейської Асоціації Ядерних Регуляторів (WENRA) - заявив Голова Держатомрегулювання Сергій Божко під час брифінгу для ЗМІ. Брифінг, що проходив в Державній інспекції ядерного регулювання України 31 березня 2015 року, був присвячений підсумкам його участі у засіданні WENRA.

26 березня 2015 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація) Україну прийняли членом WENRA. В Європі WENRA є ключовим та найбільш активним учасником розробки єдиних стандартів регулювання ядерної та радіаційної безпеки, а також створює умови для забезпечення ядерної безпеки на регіональному рівні і приділяє особливу увагу обговоренню проблемних питань та розробці спільних подальших дій. WENRA налічує 17 країн – членів та 9 країн зі статусом спостерігачів. Україна отримала статус спостерігача Асоціації в 2009 році та активно брала участь в ініціативах з вироблення єдиних стандартів регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Під час пленарного засідання WENRA Сергій Божко подякував членам WENRA за позитивне рішення щодо членства України. «Перш за все я хотів би висловити велику подяку всім членам Асоціації за прийняте позитивне рішення. Ми розуміємо, що це було непросте рішення з двох причин: по-перше, тому що Україна не є членом Європейського Союзу та, по-друге, тому що у даний час в Україні склалася дуже складна ситуація. Проте таке рішення - це висловлення підтримки нашої країни. Хочемо запевнити, що Україною буде підтримано всі рішення WENRA та ми і далі будемо реалізовувати всі заходи у рамках діяльності Асоціації», - зазначив Голова Держатомрегулювання.

 

версія для друку